PUBG Mobile, Lionel Messi ile İşbirliğine Gidiyor

PUBG Mobile, geçmişte Dragon Ball, Evangelion, Automobili Lamborghini, Warframe dahil birçok değerli işbirliklerine imza atmıştı. Bu işbirliklerinin bir yenisini, farklı bir halde, Lionel Messi ile gerçekleştirecek. Kasım ayında başlayacak olan işbirliğinin ayrıntıları haberimizde.

PUBG Mobile ile Lionel Messi İşbirliği Geliyor

PUBG MOBILE, Kasım ayında yayınlanacak 2.3 güncellemesinin bir kesimi olarak, spor ikonunun eşsiz mesleğini kutlayacak, süperstarı dünyanın dört bir tarafındaki oyuncuların telefonlarına getirecek ve Messi ile resmi olarak iştirak kuran tek battle royale taşınabilir oyunu olarak çıtayı yükseltecek.

Yapılan bu özel işbirliği için “Video oyunları her vakit hayatımın büyük bir modülü olmuştur.” diyen Messi, kelamlarına şu halde devam etti; “Oyunu idman yapmadığım vakitlerde rahatlamak, eğlenmek, grup arkadaşlarımla ve ailemle irtibat kurmak için inanılmaz derecede yararlı buluyorum. PUBG MOBILE çok eğlenceli ve ben de şahsen oyunun dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayranı ortasında yer alıyorum. Üzerinde çalıştığımız şeyle gurur duyuyorum ve tüm oyuncuları PUBG MOBILE’da bana katılmaya davet etmek istiyorum.”

Tencent Games PUBG MOBILE Yayıncılık Lideri Vincent Wang ise “Böylesine global bir spor süperstarının PUBG MOBILE’a katılmasından ötürü son derece şanslıyız! PUBG MOBILE oyuncularının birçoklarının zati büyük futbol tutkunu olduğunu bildiğimizden ötürü, bu sporu oyun içinde desteklemek ve yeni hayranları heyecanımıza ortak kılmak için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Messi, futbolun en büyük isimlerinden ve yaygın olarak dünyanın en âlâ oyuncularından biri olarak görülüyor. Dünyanın en üst seviye kulüplerinden kimilerinde oynayan, Arjantin ulusal grubunun kaptanlığını yapan, yedi sefer Altın Top (Ballon d’Or) ve altı kere Avrupa Altın Ayakkabı mükafatını kazanmak da dahil olmak üzere çok sayıda ödül alan bir futbolcu. Messi ayrıyeten UNICEF üzere global çocuk davalarına yönelik hayırsever çalışmalara imza atan kurumlara dayanağıyla de biliniyor.

Bu iş birliği, oyun içi kıyafetlerden oluşan eşsiz bir koleksiyonu ve oyuncuların savaş alanında sportif hünerlerini göstermelerine imkan tanıyan, sonlu bir müddet için mevcut olacak birtakım öğeler içerecek. İştirak hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki günlerde açıklanmaya devam edecek.

Başa dön tuşu