Western Digital İstanbul Wild Cats e-spor ekibine sponsor oldu

Verilerin gelişmesi için gerekli ortamları sağlayan Western Digital, 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilen lansmanda e-spor dünyasının yeni yüzü İstanbul Wild Cats’e sponsor olduğunu duyurdu.

Western Digital e-spor’a takviye olmaya devam ediyor

Dijital oyun pazarı dünya genelinde süratli bir formda büyürken Türkiye’de bu duruma ayak uyduruyor. Oyun pazarı yeniliklere ve büyümeye açık, oyuna olan ilginin her geçen gün artması ile yatırımcıların bu kesimde yatırımlar yapması, pazar açısından değerli fırsatlar sunuyor. Türkiye’de ortalama 30 milyona yakın oyuncu bulunuyor ve oyun pazarı da önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edecek. Ayrıyeten dünyada olduğu üzere ülkemizde de her geçen gün e-spora ilginin artarak devam edecek. O denli ki dünya genelinde 2020 yılına kadar e-spor izleyicilerinin 300 milyon bireye yaklaşacağı kestirim ediliyor. Türkiye’de futboldan sonra ikinci en değerli spor pozisyonuna ulaşan e-spor alanında, 15 binin üzerinde amatör kadro ve bu ekiplerin bünyesinde 60 binin üzerinde oyuncu bulunuyor.

Uzun yıllar boyunca HWA Gaming’e sponsor olan Western Digital e-spor alanındaki oyuncuları destekleyeme devam edeceğini duyurdu. Western Digital Türkiye Ülke Müdürü Arkın Balıkcıoğlu; Dünyada olduğu üzere Türkiye’de de oyun bölümü büyük bir süratle büyümeye devam ediyor. Bu manada, biz de Western Digital olarak 2006’dan beri sponsoru olduğumuz HWA Gaming ile yeni oluşumları İstanbul Wild Cats çatısı altında beraberliğimize devam ediyoruz. Oyuncuların performanslarının en üst düzeyde olabilmesi için depolama eserlerinin de en üst segmentte olması gerekiyor. Western Digital de WD Black SN750 SSD ve WD Black Hard Diskleri ile burada oyunculara sürat, kapasite ve güvenilirlik sunmaya devam edecek.” Dedi.

Başa dön tuşu