PUBG oyuncuları koronavirüs engeline takıldı

Çin’in Wuhan kentinde patlak veren koronavirüs salgını yaklaşık 1 aylık mühlet içerisinde 1000’in üzerinde insanın ölmesine neden oldu. Şu anda 25’in üzerinde ülkeye yayılan virüs, dünya çapındaki global tertipleri da tehdit ediyor.

Hali hazırda bu ayın sonlarına gerçek gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’ne pek çok firma katılmayacağını açıkladı. Muhtemelen bu sayı önümüzdeki günlerde biraz daha artacaktır. Şayet durum bu biçimde devam ederse GSMA’in aktifliği iptal etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan iptali kelam konusu olan tek aktiflik de MWC değil. Oyun dünyasının tanınan isimlerinden biri olan PUBG de koronavirüs pürüzüne takılmış üzere görünüyor.

PUBG Corporation tarafından yapılan yazılı açıklamada koronavirüs salgını yüzünden PGS Berlin aktifliğinin ertelenmesine karar verildiği açıklandı. Bu aktiflikte PUBG oyuncuları birinci olabilmek için kıyasıya bir rekabetin içerisine gireceklerdi. Ancak koronavirüs salgını yüzünden bu pek mümkün olmadı.

Sonuç olarak bu salgının teknolojiden, oyuna varana kadar pek çok bölümü derinden etkilediği inkar edilemez bir gerçek. Ayrıyeten şunu da belirtmek gerekiyor. Şayet bu salgın durdurulamazsa ilerleyen günlerde teknoloji sektörünü çok sıkıntı günler bekliyor demektir. Zira hali hazırda Çin’de yer alan pek çok fabrika şimdi faaliyete geçmiş değil. Yeniden de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu