PS Plus Extra Ocak 2023 Oyunları Duyuruldu

US PlayStation Blog sayfası üzerinden yapılan paylaşım ile PS Plus Extra Ocak 2023 oyunları da bugün prestijiyle resmiyete kavuştu. Yeni yılı PlayStation, PlayStation 4 ve PlayStation 5 genelinde on dört yeni oyun ile açıyoruz. Ayrıntılar haberimizde.

PS Plus Extra Ocak 2023 Oyunları Hangileri Olacak?

Premium / Deluxe planı abonelerinin de erişebileceği listede, Back 4 Blood, Devil May Cry 5 ve Just Cause 4 dahil pek çok dikkat çeken oyun göze çarpıyor. pek çok dikkat çeken oyun bulunuyor. Ayrıyeten Klasikler kataloğuna da üç yeni oyun daha eklenecek. 17 Ocak 2022 tarihinde etkin olacak yeni oyunlara ve ayrıntılarına kısaca bir göz atalım.

 • Back 4 Blood (PS5, PS4)

Cleaners ismi verilen dört kişilik bir afetzede kümesinin başından geçenlerin anlatılacağı oyunun öyküsü, Devil Worm felaketinin sonrasında geçiyor. Yaşanan salgının tesiriyle insan nüfusunun bir kısmının öldüğü ve geriye kalanların da enfeksiyon kaptığı olaylardan sonra bir küme afetzede, Ridden isimli düşmanı bertaraf etmek ve dünyayı eski haline döndürmeye çalışmak için her yeni vazife ile gitgide zorlaşan bir uğraşa girişiyor. Tercihen tek başınıza yahut kooperatif olarak arkadaşlarınız ile oynayabilmenin yanı sıra, oyunda PvP ve çok oyunculu modları da bulunuyor.

 • Devil May Cry 5 (PS4), Devil May Cry 5 Special Edition (PS5)

Devil May Cry 4 oyununun beş yıl sonrasındaki bir vakitte geçen Devil May Cry 5 oyununda bu kez yönetebileceğimiz üç karakter var: Dante, Nero ve V (Vitale). Yeni oyundaki bahse nazaran Şeytan Kral Urizen dünyayı yok etmeyi amaçlamaktadır. Biz ise senaryo boyunca bu üç karakteri dönüşümlü olarak yöneterek düşmanımızın amacına ulaşmasına pürüz olmaya çalışacağız. Her bir karakterin farklı bir dövüş tarzının olacağı devam oyununda, karakterlerimiz akış boyunca güçleniyorlar.

Special Edition versiyonunda ise ışın izleme, geliştirilmiş üç boyutlu ses, Turbo Mode ve Legendary Dark Knight Mode dahil hayranların çok sevdiği modlar da bulunuyor.

 • Dragon Ball FighterZ (PS4)

Arc System Works işbirliği ile yaratılan DRAGON BALL FIGHTERZ harika Anime grafikleri ile öğrenmesi kolay lakin ustalaşması sıkıntı bir oyun sunuyor.

 • Erica (PS4)

Gerçek oyuncuların rol aldığı etkileşimli tansiyon tipinde olan Erica, oyuna ismini veren karakterin etrafında dönüyor. Eski defterlerin açılacağı oyunda maksadımız karakterimizin babasının vefatının gerisindeki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışmak olacak. Senaryonun akışını vereceğimiz kararlar belirleyecek ve buna bağlı olarak iddia edebileceğiniz üzere birden fazla bitiş kelam konusu olacak.

 • JETT: The Far Shore (PS5, PS4)

JETT: The Far Shore, bizi insanlık için yeni bir gelecek yaratmaya çalışacağımız yıldızlararası bir seyahate çıkartacak. Mei olarak okyanus gezegenine iniyor ve araştırma yapmaya başlıyoruz.

 • Just Cause 4 (PS4), Just Cause 4: Reloaded (PS5, PS4)

Güney Amerika kıtasındaki hayali Solis kentinde geçen Just Cause 4, şahsî bir soruna dayanıyor. Ölen babasının geçmişte The Black Hand örgütü ile çalıştığına dair bir ipucu bulan ana karakterimiz Rico, soluğu örgütün aktif olduğu Solis kentinde alıyor. Gabriela Morales tarafından yönetilen ve dünyanın en güçlü ordusuna sahip olan The Black Hand, özgün oyundaki Salvador Mendoza ve Just Cause 3 oyunundaki Sebastiano Di Ravello için paralı asker kümesi olarak hizmet etmişti.

Oyunun Reloaded versiyonu, yeni silahlar, yeni araçlar ve yeni teçhizatlar ile geliyor.

 • Life is Strange (PS4)

En düzgün arkadaşı Chloe Price’ı kurtarırken vakti geri alabildiğini keşfeden fotoğrafçılık son sınıf öğrencisi Max Caulfield’ın kıssasına katılın.

İkili kısa mühlet içinde kendilerini okuldan arkadaşları Rachel Amber’in gizemli bir halde ortadan kayboluşunu araştırırken bulurlar ve Arcadia Bay’deki hayatın karanlık yüzünü açığa çıkarırlar. Bu sırada Max, geçmişi değiştirmenin bazen fecî bir gelecek yarattığını kısa müddet içinde öğrenir.

 • Life is Strange: Before the Storm (PS4)

Life is Strange: Before the Storm’da, önünde başarılı bir gelecek olan hoş ve tanınan Rachel Amber ile imkansız bir arkadaşlık kurmaya başlayan 16 yaşındaki asi Chloe Price’ın öyküsü anlatılıyor. Rachel’ın dünyası bir aile sırrı nedeniyle alt üst olunca bu ikili kendilerini bekleyen şeytanları defedecek gücü bulmak için yeni kurdukları ittifaktan faydalanırlar.

 • Omno (PS4)

Eski dünyanın mükemmellerini keşfedebileceğiniz tek kişilik bir seyahat. Yitik medeniyetin ayak izleri size ormanlarda, çöllerde, tunduralarda ve hatta bulutlarda bir sürü bulmaca, gizem ve aşacağınız manilerde yardımcı olsun!

 • Sayanora Wild Hearts (PS4)

Genç bir bayanın kalbinin kırılması ile cihanın istikrarı bozulmuştur. Hayallerinde elmas üzere parlayan bir kelebek görünür ve onu gökyüzünde seyahate çıkararak Fool ismindeki öbür benliğini keşfetmesini sağlar.

Bu ay içerisinde PS Plus kütüphanesine katılacak olan klasik oyunlar ise şöyle;

 • Hot Shots Golf 2
 • Star Wars Demolition
 • Syphon Filter 3
Başa dön tuşu