PS Plus Extra Kasım 2022 Oyunları Açıklandı

PS Plus Extra Kasım 2022 oyunları, Sony Interactive Entertainment tarafından duyuruldu. Bu ay da bizleri yirmi oyun bekliyor. Hem oyunların hangileri olduğuna, hem de ayrıntılarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

PS Plus Extra Kasım 2022 Oyunları, Hangileri Olacak?

Premium / Deluxe planı abonelerinin de erişebileceği listede, Skyrim, Oddworld: Soulstorm – Enhanced Edition, Tom Clancy’s oyunları ve What Remains of Edith Finch dahil birçok kaliteli oyun bulunuyor. Ayrıyeten Klasikler kataloğuna da birçok Ratchet & Clank oyunu ekleniyor. Ne var ki hepsi PlayStation 3 için. Gelin isterseniz 15 Kasım 2022 tarihinde faal olacak yeni oyunlara ve ayrıntılarına kısaca bir göz atalım.

 • The Elder Scrolls V: Skyrim – Special Edition (PS4, PS5)

Dragonborn olarak isimlendirilen bir kahramanı canlandırdığımız oyunda, öyküye infaz için esir kampına götürülen bir tutsak olarak başlıyoruz. Ne var ki sıranın bize geldiği sırada, gökyüzünde beliren öfkeli bir ejderha etrafı yakıp yıkıyor ve oluşan kaos ortamı da kaçmak için bulunmaz fırsatı sunuyor. Bu da destansı bir serüvenin başlangıcı oluyor.

 • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (PS4, PS5)

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilmiş olan Rainbow Six: Siege, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 2015 yılı içerisinde satışa sunulmuştu. AnvilNext 2.0 motoru ile geliştirilen oyunda, bir bombayı etkisiz hale getirmek, rehine kurtarmak ve ekip tabanlı PvP üzere farklı modları tercihinize nazaran taarruz yahut savunma tarafında bulunarak oynayabiliyorsunuz.

 • Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX (PS4)

Kingdom Hearts serisinin sevilen altı seyahatinin eşsiz bir derlemesi olan Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX, dört oyun ve iki sinematik düzenlemeden oluşuyor. İki klasik Kingdom Hearts koleksiyonu düzenlemesi yapıldı.

 • Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue (PS4)

Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue, Kingdom Hearts Dream Drop Distance HD, Kingdom Hearts x Back Cover ve Kingdom Hearts 0.2 Birth by Sleep – A Fragmentary Passage – olmak üzere üç oyunun derlemesini içeriyor.

 • Kingdom Hearts III (PS4)

Sora, Donald ve Goofy optimistlik ve arkadaşlığın gücünü kullanarak ikonik eski ve yeni Disney-Pixar karakterleriyle bir ortaya geliyor, dünyalarını tehdit eden karanlığa karşı gayrette muazzam pürüzleri aşıyorlar.

 • Kingdom Hearts: Melody of Memory (PS4)

Kingdom Hearts’ın müziklerini hiç olmadığı üzere deneyimleyeceğimiz Melody of Memory, yirmiden fazla karaktere, yüz kırktan fazla müziğe ve çevrimiçi çok oyunculu müsabaka moduna sahip.

 • Oddworld: Soulstorm – Enhanced Edition (PS4, PS5)

PC (Epic Games Store) PlayStation 4 ve PlayStation 5 için geliştirilen Oddworld: Soulstorm, 6 Nisan 2021 tarihinde satışa sunulacak. Bir defa daha Abe rolünde olacağımız öyküye nazaran, kardeş mudokon’ları köle işgücü olmaktan kurtarmaya çalışacağız.

Silah üretim ve özelleştirme sisteminin bulunacağı oyunda, her ne kada çizgisel bir oynanış sunulacak olsa da yeni kısımlara ve yerlere ulaşabileceğiniz büyük bir tren alanı bulunacak.

 • Tom Clancy’s The Division 2 (PS4)

Tom Clancy’s The Division oyununun devamı olan ikinci oyunda, bu kere başşehir Washington D.C.’ye gidiyoruz. New York kentinde yaşanan felaketin aylar sonrasındaki bir vakitte geçecek olan Tom Clancy’s The Division 2 oyununda, casuslar olarak misyonumuz kenti içinde bulunduğu durumdan kurtarmak olacak. Doğal ki bu esnada Black Tusk, Hyenas, Outcasts ve True Sons üzere birbirinden tehlikeli topluluklar ile uğraş etmek durumundayız.

 • Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint (PS4)

Bizi Güney Pasifik dolaylarına götürecek olan Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint oyununda, özel kuvvetlerden Yarbay Anthony “Nomad” Perryman rolünde olacağız ve Skell Technology ile ilgili olarak yaşanan sorunun kaynağını öğrenmek için şirketin konutu olan Auroa adasına bir ziyarette bulunacağız. Bu ziyaretimiz haliyle bir dizi sorunun başlangıcı olacak.

 • Chorus (PS4, PS5)

Kontrolünde olacağınız Nara bir vakitler Circle’ın en ölümcül savaşçısıyken artık peşinde oldukları bir kaçak pozisyonunda bulunuyor. Nedeni ise ana karakterinizin kendisini yaratan karanlık tarikatı yok etmek hedefinde olması.

 • What Remains of Edith Finch (PS4)

Oyunun kıssası, Finch ailesinden geriye kalan tek bireyin, Edith Finch karakterinin etrafında dönüyor. Varlığına inanılan bir lanet yüzünden ailedeki her bir birey, olağan dışı formlarda ölüyorlar. Ana karakterimiz Edith ise annesinin de vefatından sonra, Washington eyaletindeki yıllar evvel terk edilmiş olan aile konutuna dönüş yapıyor ve meskeni araştırmaya başlıyor. Senaryo boyunca da aile bireylerine ilişkin odaları teker teker gezerek, hem onlar hakkında birçok bilgi ediniyor, hem de başlarına gelenleri öğreniyoruz.

 • The Gardens Between (PS4, PS5)

Yakın dost olan Arina ile Frendt, çocukluklarını andıran eşyalarla dolu, hayal üzere bir ada bahçesine düşüyor. Birlikte geride bırakılması ve bırakılmaması gereken anılarını, yani dostluklarının kıymetini ortaya çıkaran duygusal bir seyahate çıkıyorlar.

Bu ay Oyun Kataloğu kısmına ayrıyeten PlayStation 4 için Earth Defense Force: World Brothers, Earth Defense Force: Iron Rain ve Onee Chanbara Origin oyunları eklenecekken, yeni eklenecek olan eski üretimler ise şöyle;

 • Ratchet & Clank (PS3)
 • Ratchet & Clank 2: Going Commando (PS3)
 • Ratchet & Clank: Up Your Arsenal (PS3)
 • Ratchet & Clank: Deadlocked (PS3)
 • Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction (PS3)
Başa dön tuşu