Resident Evil 4 Remake Xbox One için de Geliyor Olabilir

Eğer Amazon listelemesi bir yanılgı değil ise, Resident Evil 4 Remake Xbox One için de geliyormuş üzere görünüyor. Ne var ki şu anlık ne perakendeci devi ne de Capcom tarafından resmi bir teyit açıklaması gelmiş değil. Ayrıntılar haberimizde.

Önümüzdeki yıl, bir öteki klasikleşmiş ve Resident Evil serisinin en çok beğenilenleri ortasında görülen Resident Evil 4 oyununun tekrar üretim versiyonu ile karşılaşacağız. 2020 yılından bu yana sık sık hakkında ortaya atılan tezlerin ve söylentilerin akabinde, Haziran ayındaki State of Play yayınının tam da açılışında gösterilmişti.

Her ne kadar PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için duyurulmuş olsa da, Tokyo Game Show 2022 fuarındaki Capcom sunumu sırasında yapılan duyuru ile oyunun PlayStation 4 versiyonunun da olacağını öğrenmiştik. Hal bu türlü olunca, Xbox One versiyonunu da göreceğimizi iddia ediyorduk. Ne var ki Japon oyun devinin ağzından şimdi eski kuşak Microsoft konsoluna ait bir açıklama gelmemişti.

Resident Evil 4 Remake Xbox One için de Geliyor Mu?

Yakın bir vakit evvel, sürpriz bir gelişme ile tekrar imal Resident Evil 4 oyununun Xbox One versiyonuna Amazon UK listelemesinde yer verildi. Bir yanılgı sonucu listelemeye dahil olma ihtimali olsa da, perakendeci devi halihazırda ön-siparişleri almaya başlamış bile. Öte yandan, resmi Resident Evil 4 sayfasında Xbox One versiyonuna ait bir güncellemeye gidilmiş değil.

Yaşanan bu gelişmenin akabinde Twitter hesabından paylaşımda bulunan AestheticGamer, Capcom firmasının her daim PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarını da düşündüğünü lakin bunları resmi olarak duyurma biçiminin biraz garip olduğunu lisana getirdi. Her ne olursa olsun, şayet Amazon UK listelemesi bir kusur değil ise, bir evvelki kuşaktan hiçbir konsol sahibinin dışarıda bırakılmaması çok beğenilen bir gelişme diyebiliriz.

Yeniden üretim Resident Evil 4 oyununda, orijinalinin özüne sadık kalınacak ve hem görsellik hem de denetimler açısından çağdaş hale getirilecek. Leon Scott Kennedy tecrübelerinin de getirisi olarak biraz daha korkusuz olacak iken, Las lagas parazitinin yarattığı çılgınlığın denetimindeki insanların tam manasıyla yansıtılabilmesi için de Ganado’lar da yine tasarlanacak.

Başa dön tuşu