PS Plus Extra Ekim 2022 Oyunları Açıklandı

Geçtiğimiz hafta Salı günü indirmeye açılan PS Plus Essential Ekim 2022 oyunlarının akabinde, bugün prestijiyle PS Plus Extra Ekim 2022 oyunları da Sony Interactive Entertainment tarafından duyuruldu. Ayrıntılar haberimizde.

PS Plus Extra Ekim 2022 Oyunları Hafta İndirmeye Açılacak

Premium / Deluxe planı abonelerinin de erişebileceği listede, Grand Theft Auto: Vice City – The Definitive Edition, Assassin’s Creed Odyssey, Inside ve The Medium dahil on altı PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunu bulunuyor iken, Klasikler kütüphanesine de yedi yeni oyun eklenecek. Bu ay Dragon Quest ve Assassin’s Creed oyunlarına doyacakmışız üzere görünüyor. Gelin isterseniz 18 Ekim 2022 tarihi prestijiyle servise eklenecek olan oyunların ayrıntılarına genel olarak bir bakalım.

 • Grand Theft Auto: Vice City – The Definitive Edition (PS4, PS5)

Serinin en beğenilen oyunlarından olan Grand Theft Auto: Vice City’de, hapishaneden çıktıktan sonra uyuşturucu muahedesinde pusuya düşen Tommy Vercetti karakterinin rolündeyiz. Sorumluları aramakta olan Tommy, bir yandan da kentteki öteki hata örgütlerinden güç alarak yavaş yavaş bir imparatorluk inşa ediyor.

 • Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition (PS4)

Köyünde yaklaşmakta olan bir seremoniye katılacak olan genç bir adam, çocukluk arkadaşı ile kutsal taşa hakikat seyahate çıkıyor. Beklenmedik bir dizi olayın akabinde, bu genç adam efsanevi bir kahramanın reenkarnasyonu olduğunu öğreniyor. Bunun üzerine de geçmişini öğrenmek üzere bilinmeyen bir dünyaya hakikat yola çıkıyor. Vardığında ise sıcak bir karşılama yerine, kimliğinin ortaya çıkması ile genç adam The Darkspawn damgası yiyor ve acımasız bir ordunun amacı haline geliyor.

 • Assassin’s Creed Odyssey (PS4)

Oyunda canlandırdığımız karakter Leonidas’ın soyundan geliyor. Sürgün edilen ailenin en küçük çocuğunu canlandırıyoruz. Paralı asker olan karakterimiz daha sonradan büyük bir Sparta efsanesi olmak için büyük bir serüvene gidiyor.

 • Dragon Quest Builders (PS4)

Açık dünya oyunu olan Dragon Quest Builders’ta, gereç toplayacak, eşya üretecek ve hayal ettiğiniz her şeyi inşa edebileceksiniz. Oyunda tanıdık karakterler ve tehlikeli yaratıklar da karşımıza çıkacak. Son maksadımız ise Dragonlord’u ortadan kaldırıp diyarı eski haline getirmek olacak.

 • Dragon Quest Builders 2 (PS4)

Kötü niyetli bir tarikatın tehdit ettiği fantastik bir diyarda geçen rol yapma oyununda, araştırma yapacak, kuvvetli çatışmalara girecek, yaratacak ve hasat yapacaksınız. Tercihen ana senaryosunda tek başınıza yahut çevrimiçi açık dünya modunda yanınıza üç kişiyi daha alarak oynayabileniz mümkün oluyor. Oyunun bu versiyonu, Hotto Stuff Pack, Modernist Pack, Aquarium Pack, Designer’s Sunglasses, Historic Headwear, Dragonlord’s Throne ve daha fazlasını içeriyor.

 • Dragon Quest Heroes: The World Tree’s Woe and the Blight Below (PS4)

İnsanlar ile canavarların bir ortada ve huzur içinde yaşadığı Arba krallığına gideceğimiz oyunda, birden canavarlar katliama başlıyorlar. Bize düşen ise eski dostlarımız ile birlik olup tehdidi geri püskürtmek ve krallığı eski huzurlu ortamına kavuşturmak olacak.

 • Dragon Quest Heroes II: Explorer’s Edition (PS4)

Bir vakitler huzurun hakim olduğu ancak artık hırgürün eksik olmadığı bir dünyaya yine ayak basacağız. Serinin aşina olunan ve her birinin kendisine mahsus hareketleri ve yetenekleri olan karakterlerin yer alacağı oyunu tek başınıza yahut beraberinizdeki üç arkadaşınız ile kooperatif olarak oynayabilmeniz mümkün olacak.

 • Inside (PS4)

Küçük bir çocuğun denetiminde olduğumuz Inside, dolu lakin birebir vakitte da boş olan bir dünyada atmosfer manasında ağır bir tecrübe sunacak. O denli ki, köleleştirilmiş insanların yürüyen ölüler üzere dolaştığı bir dünya ile karşı karşıyayız. Karanlık bir projenin kesimi olarak beşerler birer köleye dönüştürüyorlar ve sonrasında da daima izleniyorlar. Ana karakterimiz ise bu dünyadan kurtulmak için şiddetli bir gayrete girişiyor ve Inside da böylelikle başlamış oluyor.

 • The Medium (PS5)

Krakow kentinde geçen öykü, Marianne isimli bir karakterin başından geçenleri anlatıyor. Hem gerçek hem de ruhsal bir dünyada yaşayan karakterimiz, bir çocuğun cinayetiyle ilgili bir vizyon sonrasında bu trajedinin gerisindeki gerçeği ortaya çıkartabilmek için terk edilmiş olan Niwa oteline seyahat ediyor ve yanıtları aramaya başlıyor.

 • Naruto to Boruto: Shinobi Striker (PS4)

Naruto to Boruto: Shinobi Striker, kadro tabanlı bir oynanış ile karşımıza çıkıyor. Her bir grupta dört kişinin olduğu oyunda, rakiplerinizi ortadan kaldırmanız gerekecek.

 • Assassin’s Creed Chronicles: China (PS4)

Assassin’s Creed: Embers kısa sinemasının sonrasında geçen bu oyunda, 1526 yılının Çin topraklarına gidiyor ve Shao Jun isimli bir karakterin rolünü üstleniyoruz. Kıssaya nazaran Efsanevi Ezio Auditore da Firenze tarafından eğitilen Shao Jun, Çin kardeşliğini yok eden Templar kümesi Eight Tigers’tan intikam almak için meskenine dönüyor ve şiddetli bir macera da böyleye başlıyor.

 • Assassin’s Creed Chronicles: India (PS4)

1841 yılında geçen oyunda, Assassin’s Creed: Brahman isimli çizgi romandaki Arbaaz Mir karakterini yönetiyoruz. Sikh İmparatorluğu Doğu Hindistan Şirketi ile savaş halindeyken, ana karakterimiz ise evvelden Assassin Order’a ilişkin olan gizemli bir eşya ile Hindistan topraklarına geliyor. Neden geldiğini çözmeye çalışacak olan Arbaaz Mir, gayesindeki eşyayı çalmaya çalışacak iken, arkadaşlarını ve sevgilisini de korumak durumunda olacak.

 • Assassin’s Creed Chronicles: Russia (PS4)

Üçlemenin son halkası 1918 Rusya topraklarında geçiyor. Assassin’s Creed: Subject Four çizgi romanındaki Nikolai Orelov rolünde olacağımız Assassin’s Creed: Russia, Ekim Devrimi’nin ardından geçiyor. Ailesi ile ülkeden ayrılmayı isteyen Orelov, Assassin Order için son bir misyon daha yapmak durumundadır. Bu da, Tsar ailesinin Bolsheviks tarafından tutulmakta olduğu meskene sızmak ve Assassins ile Templars taraflarının uğrunda savaştığı bir yapıtı çalmak.

 • Assassin’s Creed III Remastered (PS4)

Amerikan ihtilalinin işlendiği oyunda, Kızılderili suikastçı Connor rolünde olacak ve hem halkımızın hem de ulusumuzun özgürlüğünü garanti altına almak için gayret edeceğiz.

Yenilenmiş sürümün içeriğinde Assassin’s Creed III Liberation HD oyununun yanı sıra, yayınlanmış olan tüm indirilebilir içerikler de bulunuyor.

 • Assassin’s Creed Syndicate (PS4)

Sanayi İhtilali periyoduna geri döneceğimiz oyunda, senaryo boyunca dönüşümlü olarak Jacob ve Evie Frye kardeşleri yöneteceğiz. Yeraltı örgütümüzü yönetecek ve etap kaydetme ismine fakirleri sömürenlerle savaşmak için nüfuzunuzu genişleteceğiz.

 • Hohokum (PS4)

Meraklı bir uçurtma gibisi varlığın rolünü üstlenip keşfedilmeyi bekleyen renkli ve farklı dünyalara seyahat edeceğiz. Sırları ortaya çıkarmak için karakterlerle ve ortamlarla etkileşime geçecek yahut canımızın istediği üzere dolaşıp karşıma çıkan sürprizlerle eğleneceğiz. Maksatlar ve aktiviteler olsa da özünde Hohokum bir oyun alanıdır.

PlayStation Plus Premium / Deluxe Klasikler

 • Yakuza 3 Remastered (PS4)
 • Yakuza 4 Remastered (PS4)
 • Yakuza 5 Remastered (PS4)
 • Limbo (PS3)
 • Ultra Street Fighter IV (PS3)
 • Castlevania: Lords of Shadow (PS3)
 • Everyday Shooter (PS3)
Başa dön tuşu