Resident Evil Village PlayStation VR2 Çıkış Oyunlarından Olacak

Resident Evil Village PlayStation VR2 için çıkış tarihi duyuruldu. Capcom tarafından verilen bilgiye nazaran son ana oyunun sanal gerçeklik versiyonu, yeni kuşak aygıt ile tıpkı gün oyuncuların beğenisine sunulacak. Ayrıntılar haberimizde.

Resident Evil Village PlayStation VR2 için Haziran ayı sırasında gerçekleştirilen State of Play yayını sırasında duyurulmuştu. Serinin son ana oyununu bu kere yeni kuşak sanal gerçeklik aygıtı ile Resident Evil 7: Biohazard ile benzeri bir biçimde deneyimleme fırsatımız olacak.

Resident Evil Village PlayStation VR2 için Birinci Günden Çıkacak

Capcom tarafından yapılan duyuru ile aktüel ana oyunun VR2 versiyonunun 22 Şubat 2023 tarihinde yayınlanacağını duyurdu. Düzgün olan bir başka haber şu ki, kütüphanenizdeki Resident Evil Village standart yahut Gold sürüm olması fark etmeksiniz fiyatsız olarak edinebileceksiniz. Tek yapmanız gereken, oyununuzu güncellemek olacak.

Bizlere daha gerçekçi bir tecrübenin yaşatılabilmesi için 4K HDR paneli tam manasıyla kullanılacak iken, göz takibi ve üç boyutlu ses dayanağını de faal olarak faydalanılacak ve güya sahiden oyunun geçtiği köydeymiş hissiyatını yaşayacağız.

Görselliğin ve seslerin yanı sıra, denetimler de PlayStation VR2 aygıtının sunduğu imkanlardan bütünü ile istifade edilebilmek için revizyondan geçiriliyor. Mesela kollarımızı kullanarak yakın ataklara karşı kendimizi koruyabileceğiz. Bunun yanı sıra, silahlarımızı doldurabilmek yahut bıçağımızı savurabilmek için oyundaki animasyonu tekrarlamamız da gerekecek.

Resident Evil Village Konusu

Resident Evil 7: Biohazard için bir devam niteliği taşıyan oyunun kıssasına nazaran, eşimiz Mia ile nihayet huzurlu bir hayat sürmeye başladığımız sırada Chris Redfield geri dönüyor ve kendimizi tekrar büyük bir kabusun içinde buluyoruz. Küçük kızımız Rose’un kaçırılması üzerine evvel karla kaplı ve kurt adam çeşidi yaratıkların cirit attığı bir köye, sonrasında ise devasa bir kaleye gerçek yola çıkıyoruz.

Başa dön tuşu