PS Oyunlarının PC Platformuna Gelişi için Önemli Açıklama

Birinci parti PS oyunlarının PC platformuna gelişi için PlayStation Studios lideri Hermen Hulst tarafından yapılan yeni açıklamada, duruma nazaran fazla bir vakit beklememiz gerekmeyecekmiş. Canlı servis oyunları için ise durum daha farklı olacakmış. Ayrıntılar haberimizde.

Ünlü YouTube kullanıcısı Julien Chieze, PlayStation Studios lideri Hermen Hulst ile özel bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj sırasında, hem birinci parti PS hem de canlı servis oyunlarının oyunculara ulaştırılma durumlarına dair değerli açıklamalarda bulundu.

PS Oyunlarının PC Versiyonları ile Ortalarında En Az Bir Yıl Olacakmış

Chieze tarafından sorulan Japon teknoloji devinin bu oyunların PC versiyonlarını nasıl ele alacağı istikametindeki soruya Hulst, birinci parti PS oyunları için PC kullanıcılarının en az bir yıl beklemelerinin gerekeceği istikametinde bir karşılık verdi. Canlı servis oyunları için ise durum farklı olacak. O denli ki, iki platformun kullanıcılarına eş vakitli olarak sunulacak.

“İleriye dönük olarak, sanırım PlayStation ve PC çıkışları ortasında, canlı servis oyunları istisnasıyla, en az bir yıl mümkünlüğü göreceğiz. Canlı servis oyunları doğal olarak bir modül farklılar. Zira, faaliyete geçer geçmez hakikaten güçlü bir topluluk, güçlü bir bağlılık istiyorsunuz. Yani canlı servisin teklifleri durumunda, PC ve PlayStation platformunda birinci günden sunabiliriz.”

Bu yılın başlarında ileriye dönük planlarından bahsetmiş olan Sony Interactive Entertainment, 2026 yılına kadar en az on canlı servis oyunu çıkartmayı planladığını belirtmişti. Ne var ki şimdilik bu bahse ait yeni bir haber gelmiş değil. Bağımsız çok oyunculu The Last of Us ve sızıntı ile gündeme gelen çevrimiçi çok oyunculu Horizon, görünüşe nazaran birinci canlı servis oyunları olacak. Yeni gelişmeleri yakından takipte olacağız.

Başa dön tuşu