PlayStation Discord Entegrasyonu, PS5 7.00 Güncellemesiyle Geliyor

Uzun vadeli bekleyişin akabinde, PlayStation Discord entegrasyonu için vakit yaklaşıyor. Direkt Sony Interactive Entertainment tarafından bir duyuru yapılmamış olsa da, ortaya attığı savların ve sızdırdığı bilgilerin çok büyük oranda gerçek çıkması ile prestij kazanan Tom Henderson tarafından yapılan açıklama muştuyu evvelden verdi. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere PlayStation Discord entegrasyonu uzun vakittir beklenen bir takviye olma özelliğini koruyor. Her ne kadar PlayStation Network hesabınız ile Discord hesabınızı birbirine bağlayabiliyor olsanız da, şimdilik yalnızca durumunuz ve hangi oyunu oynadığınız görülebiliyor. Fakat tam entegrasyonun sağlanması için önümüzde fazla bir vakit da kalmadı.

PlayStation Discord Entegrasyonu Ne Vakit Geliyor?

Insider Gaming sitesi üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan Tom Henderson, 8 Mart 2023 tarihinde kullanıcılara sunulması beklenen 7.00 versiyonlu PlayStation 5 yazılımı güncellemesi ile Discord entegrasyonu ve bulut tabanlı oyun yayını yapabilme imkanı sunulacak. Bu vesileyle, arkadaşlarınız ile tanınan uygulama üzerinden irtibat kurabilecek ve oyun oynayabilmeniz mümkün olacak.

Öte yandan, bulut tabanlı oyun hizmeti de PlayStation Plus Premium / Deluxe planı için geçerli olacak. Her ne kadar Deluxe bizim ülkemizde de bulunuyor olsa da, bulut dayanağı olmadığı için, bahsi geçen özellikten şimdilik faydalanabilmemiz mümkün olmayacak.

2021 yılında Discord ile Microsoft ortasında bir satın alım mutabakatı kelam konusu olmuş, lakin sonrasında vazgeçilmişti. Bizler her ne kadar birebir yılın Mayıs ayında Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan duyuruya bağlı olarak PlayStation konsolları üzerinde sesli bağlantı imkanı beklemiş olsak da, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yapılan bir öbür duyuru ile birinci atılım öncelikli olarak Xbox Insider kullanıcılarına sunulması ile Microsoft tarafından gelmişti. Artık ise PlayStation konsolları için de entegrasyon vakti yaklaşıyor.

Başa dön tuşu