PlayStation 5 hayranlarının rüyalarına giren o sorun nihayet çözüme kavuştu

Oyun denildiğinde akla gelen birinci isimlerden biri olan PlayStation, bu pozisyonunu epeyce uzun bir müddettir sürdürüyor. Daha birinci aygıtından itibaren kesimde çok büyük bir fark yaratan efsane oyun konsolu, bilhassa PlayStation 2 ile tüm vakitlerin en başarılı periyotlarından birini geçirmişti. Son olarak karşımıza 11 Haziran 2020 tarihinde PlayStation 5 ile çıkan seri, aslında o gün bugündür önemli stok sorunlarıyla savaşıyor.

Satışa sunulduğu birinci günden itibaren oyunseverlerin önemli talebine maruz kalan PlayStation 5, bu durumun üzerine üretim kasvetleri ve tedarik sorunları eklenince adeta bulunmaz Hint kumaşı halini aldı.

PlayStation 5 hayranlarının düşlerine giren o sorun nihayet tahlile kavuştu

Özellikle ülkemizde Sony’nin direkt pazar içerisinde yer almaması ve konsolların distribütörler tarafından satışa sunulması, bu aygıtların fiyatlarının olağanın de üzerinde artmasına neden oldu. Öte yandan bu durumun en çok yaradığı isimse tabi ki bölümün öbür devi ve PlayStation’ın en büyük rakibi olan Xbox’tı. Amerikalı oyun devi, rakibinden seken her müşteriyi havada kaparken bu sayede satışlarını da bir oldukça arttırdı.

Ancak Xbox için kolay yarar vakitleri sona ermiş olabilir zira Sony’den yapılan yeni açıklamaya nazaran, artık PlayStation 5 ile ilgili rastgele bir tedarik sorunu kalmadı. Direkt CES 2023 aktifliği kapsamında yapılan açıklamaya nazaran bundan sonra isteyen herkes PlayStation 5’e ulaşabilecek. Bakalım bu yeni durum, ülkemizdeki konsol fiyatlarının gerilemesini sağlayabilecek mi?

Başa dön tuşu