New Tales From the Borderlands Resmen Duyuruldu

GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını sırasında sahneye çıkan Gearbox Üst Yöneticisi Randy Pitchford, birkaç gün evvel sızdırılan New Tales from the Borderlands oyununu resmi olarak duyurdu. 21 Ekim 2022 tarihinde satışa sunulacağı söylenen oyunun birinci fragmanı ve ayrıntıları haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere yeni oyun, birinci olarak IMDA Singapur tarafından yapılan derecelendirme ile ortaya çıkmıştı. Çok geçmeden Amazon üzerindeki listeleme ayrıntıları ile oyunun PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olduğunu öğrenmiştik.

New Tales from the Borderlands Sonunda Duyuruldu

Fütüristik Pandora gezegeninde gideceğimiz devam oyununda, Anu isimli bir bilim insanı ve kardeşi Octavio ve Fran isimli bir diğer karakterin başından geçenler anlatılacağı söyleniyor. Kıssaya nazaran bu üçlü, uygunlaştırma güçleri olan bir kristali kullanmanın yollarını arıyormuş. Ne var ki bu süreçte Anu, Octavio ve Fran, kristalin denetimini eline geçirmek isteyen büyük bir şirketle de uğraş halinde olacak.

Senaryonun ilerleyişi boyunca, muhakkak noktalarda da bu üç ana karakteri dönüşümlü olarak kullanacak ve kıssaya tesiri olarak diyalog ve hareket seçimlerinde bulunacağız. Ayrıyeten beşerler, robotlar ve yaratıklar olmak üzere farklılık düşmanlar ile çaba halinde olacak iken, vakit zaman ekranda çıkacak olan tuşlara basmamız gerekecek, ki bu evvelki oyunda da olağan bir durumdu. Yani oynanış açısından pek bir farklılık görünmüyor. Esasen resmi duyuruya özel olarak yayınlanan fragman ile yeni oyun hakkında yeteri kadar fikir sahibi de oluyoruz.

Başa dön tuşu