2020’de Xbox One alınır mı? (video)

Malum, 2020 sonunda yeni jenerasyon konsollar Xbox Series X ve PlayStation 5 raflardaki yerini almış olacak. Münasebetiyle pek çok oyun severin aklında da birebir soru var. Yeni jenerasyon konsolların çıkışına bu kadar az mühlet kalmışken, Xbox One alınır mı? Fazla uzatmadan bu sorunun karşılığını verelim. Evet alınır.

Hali hazırda Xbox One S All Digital fiyatı 1599 TL’ye kadar düşmüş durumda. Şu anda bu fiyata alınabilecek öteki bir konsol olmadığını hatırlatmak gerekiyor.

İşin hoş yanı ise Microsoft,’un Xbox One’ın geleceğini garanti altına almış olması. Kısa mühlet evvel Xbox’ın işvereni Phil Spencer tarafından yapılan açıklamada, birinci birkaç yıl Xbox Series X için çıkacak olan oyunların Xbox One’da da oynanabileceği belirtildi. Pekala bu ne manaya geliyor? Örneğin Microsoft, Xbox Series X için yeni bir Forza oyunu satışa sundu. Xbox One sahipleri de bu oyunu konsollarında rahatça oynayabilecekler.

Yani bugün 1599 TL’ye aldığınız konsolla önümüzdeki 3 – 4 yıl boyunca şimdiki oyunları oynayabileceksiniz. Bu paralara oyun bilgisayarı almanın mümkün olmadığını biliyoruz. Hasebiyle hedefiniz oyun oynamaksa Xbox One S All Digital sizin için en ülkü tercih olacaktır.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. Xbox One S All Digital’de blu-ray okuyucusu yer almıyor. Münasebetiyle oyunları dijital olarak satın alıp, yüklüyorsunuz. İnternet çağında yaşadığımız şu günlerde, oyunları dijital mağazalardan satın almak konsol sahipleri açısından çok da güç olmayacaktır.

Özetlemek gerekirse, 2020 yılında Xbox One alınır mı sorusunun karşılığını muhakkak evet olarak verebiliriz.

Başa dön tuşu