Crash Team Rumble ile Seriye Çok Oyunculu Bir Üye Katılıyor

Crash serisinin yeni oyunu duyuruldu. Aşina olduğumuz komikliklerin yaşandığı duyuru ile Crash Team Rumble kendisini gösterdi. Bu sefer karşımıza epeyce farklı bir oyun çıktı. Birinci ayrıntılar ise haberimizde.

2010 yılında çıkan Crash Bandicoot Nitro Kart 2 sonrasında derin bir sessizliğe gömülmüş olan seri, birinci evvel 2017 yılında çıkan yepyeni üçlemenin yenilenmiş versiyonu ile tekrar canlanmıştı. Sonrasında da Crash Team Racing Nitro-Fueled, Crash Bandicoot 4: It’s About Time ve Crash Bandicoot: On the Run! oyunlarını görmüştük.

Crash Team Rumble Serinin Havasını Değiştirecekmiş Üzere Görünüyor

Crash Bandicoot 4: It’s About Time oyununun Steam üzerinden yayınlanmasından fazla bir vakit geçmemişti ki The Game Awards sırasında sahneye çıkan şirin maskot ile Toys for Bob tarafından geliştirilen yeni oyunun duyurusu da gerçekleşti. Lakin bu sefer karşımızda epeyce farklı bir oyun duruyor. O denli ki, serinin dörde dört ekip tabanlı çok oyunculu üyesi olacak, Crash Team Rumble.

Crash, Coco, Doctor Neo Cortex, Tawna ve başka pek çok karakterin seçilebilir olacağı ve çapraz platform dayanağının de sunulacağı oyunun oynanışına nazaran en fazla Wumpa meyvesini toplayan tarafın kupayı kaldıracak. Elbette bunu yaparken rakip gruba da dikkat etmemiz gerekecek.

Her bir karakterin kendisine has gücü, kişiliği ve oynanış tarzı olacak. Haliyle bu da oynanışta çokça çeşitlilik manasına geliyor. Zafere giden yolda da kaymak, ortalığı kırıp dökmek ve hoplayıp zıplamak dahil her şeyi yapmamız gerekecek. Başka bir deyişle, stratejik elementlerin olacağı bir oyun bizi bekliyor.

Bu vakte kadar daima aşina olduğumuz Crash oyunlarıyla karşılaştığımız için Crash Team Rumble elbette farklı, lakin çok oyunculu oyunların hiç olmadığı kadar ilgi gördüğünü de göz önünde bulundurduğumuzda yerinde bir tercih oldu diyebiliriz. Elbette bunu oyun satışa sunulduğunda daha âlâ anlayacağız. Bakalım gelişmeler ne tarafta olacak?

Başa dön tuşu