Modern Warfare II için Telefon Doğrulaması da Gerekecek

Modern Warfare II için telefon doğrulaması kaidesi koşuldu. Bunun, hileci ve toksik davranışlar sergileyen oyuncuları uzak tutmak için yapılmış bir atılım olduğu söyleniyor. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere son periyotta, çok oyunculu modlarda hileci ve toksik davranışlarda bulunan oyuncuların sayısı önemli manada artık gösterdi. Bunun son örneği ise Çağdaş Warfare II oyununun Açık Beta testi sırasında yaşandı. İşin enteresan yanı ise bu durum, hile aykırısı Ricochet devrede olmasına karşın yaşandı.

Modern Warfare II için Telefon Doğrulaması Yapmak Gerekecekmiş

Söz konusu bu durumun akabinde, Activision Blizzard elbette harekete geçti. Battle.net takviye sayfasında yer alan ve PC Gamer sitesi tarafından aktarılana nazaran, Çağdaş Warfare 2 Overwatch 2 ve Çağdaş Warfare (2019) ile hesabınıza bir telefon numarası girmenizi isteyen bir öteki oyun olacak.

SMS Protect ismi verilen bu sistem için yapılan açıklamada şöyle deniyor;

“Tek bir kişinin oluşturabileceği fiyatsız hesap sayısını sınırlamak, oyuncuların aksiyonlarından sorumlu tutulmasına yardımcı olur ve sonuç olarak toksisiteyi ve hileyi azaltır ve tüm oyuncular için olumlu bir topluluk tecrübesi sağlar.”

Bununla birlikte bir diğer Battle.net takviye sayfasında ise ön ödemeli planları olan cep telefonlarının, telefon bildirim hizmeti ile çalışmayabileceğine dikkat çekmiş. Bunun yanı sıra, hizmet VoIP numaralarıyla da çalışmıyormuş. Haliyle de bu, hizmeti dünya çapında birçok oyuncu için uygun fiyatlı yahut basitçe erişilemeyen faturalı hücresel planlara sahip oyuncularla kısıtlamış oluyor.

Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 Konusu

2019 yılında çıkmış olan Çağdaş Warfare için devam niteliği taşıyan Çağdaş Warfare 2, Task 141 takımının terörist komplosunu ve Birleşik Devletler’e yönelik saldırıyı etkisiz hale getirmek için Asya, Avrupa ve hem Güney hem de Kuzey Amerika olmak üzere dünyanın dört bir yanına giderek verecekleri çabayı anlatacak. Senaryoda ayrıyeten Meksika Özel Kuvvetler’den Albay Alejandro Vargas ve muhalifler üzere yeni müttefiklerimiz de olacak.

Başa dön tuşu