PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

Koronavirüs salgının ülkemizde süratli bir formda yayılması sonrasında halk meskenlerine kapandı. Münasebetiyle vakit darlığından oynanamayan oyunlara da gün doğdu. Pek çok oyun sever daha evvelce iş, güçten dolayı oyun oynamak için vakit bulamıyordu. Hakikaten bu yasak süreci, oyuncular için de yeterli bir mazeret oldu diyebiliriz.

Malum, ülkemizde konsol denildiğinde akla gelen birinci isim PlayStation 4 oluyor. En azından bu kuşakta bu türlü. Yasak sürecinde de muhtemelen en çok satın alınan, en çok indirilen oyunlar PlayStation 4 oyunları oldu.

PlayStation Türkiye fırsatçılık mı yapıyor?

Oyun severlerin PS4 oyunlarına ağır ilgi göstermesinden midir bilinmez ancak PS Store Türkiye bir anda tüm indirimleri rafa kaldırdı. Hatta bununla da yetinmeyip neredeyse tüm dünyada yürürlüğe giren PS Store Mart indirimlerini ülkemizde uygulamaya sokmadı.

Peki tüm bunları düşününce PlayStation Türkiye fırsatçılık yaptı diyebilir miyiz? Yoksa bu tavrı arz-talep istikrarına sığdırmak mümkün mü?

Sonuçta kimse sattığı bir mal için indirim yapmak zorunda değil. Lakin tüm sene boyunca gerisi gerisine indirim kampanyaları yapıp, tam insanların muhtaçlığı olduğu periyotta tüm indirimleri rafa kaldırmak pek de beğenilen olmadı.

Elbette PlayStation Türkiye indirim yapmak zorunda değildi. Lakin bu yaptığı hiç mi hiç güzel olmadı. Türk oyun severler yıllardır PlayStation’ın yanındaydı. PlayStation’ın bizde daima farklı bir yanı vardı. Lakin gereksinimimiz olan bir periyotta, tam konsollarımıza sarılmışken, bu yapılan tek sözle ayıp. Türk oyun severler bunu unutmayacaktır.

Başa dön tuşu