Metal Gear Solid Remake, PS5 için Geliştiriliyor Olabilir

Ortaya atılan yeni bir teze nazaran, PlayStation 5 için geliştirilme kademesinde olan Metal Gear Solid Remake projesi var. Şu an için Konami yahut Virtuos tarafından bir açıklamanın yapılmadığı argümanın ayrıntıları haberimizde.

Geçmişte Silent Hill serisi kadar Metal Gear Solid serisiyle ile ilgili de birçok söylenti duymuştuk. 2021 yılının Ekim ayı içerisinde çıkan söylentiler ile Singapur merkezli Virtuous stüdyosunun Metal Gear Solid 3 Remake üzerinde çalıştığı argüman edilmişti. Şu an için ne serinin haklarını elinde bulunduran Konami ne de Virtuous tarafından aydınlatıcı bilgi ile karşılaşmış değiliz.

PlayStation 5 için Metal Gear Solid Remake Mi Geliyor?

Şimdi de İspanyol site AreaJugones tarafından, özgün Metal Gear Solid oyununun PlayStation 5 için tekrar yapıldığı sav edildi. Belirtilene nazaran bu tekrar imal, birkaç yıldır sürdürülüyormuş ve tıpkı Demon’s Souls üzere büsbütün mevcut kuşak konsolun gücünden istifade edilerek geliştirilmekte olduğu söylenmiş.

Sitenin tezde bulunurken aldığı bilginin kaynağı, duyurunun yakın bir vakitte yapılacağını belirtmiş. Her ne kadar bir katılık belirtilmemiş olsa da, The Game Awards gösterisinde karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Bu noktada bize düşen ise şimdilik bu bilgiyi söylenti olarak bir kenarda tutmak ve yaşanacak gelişmeleri beklemek olacak. Lakin Silent Hill serisi için bir düzgünlük yapmış olan Konami, şüphesiz tıpkı güzelliği Metal Gear Solid için de yapacaktır. İş ki vaktini bilelim.

Son olarak, Ağustos ayında esmi Konami mağazası toplumsal medya hesabı üzerinden yapılan bir duyuru ile Japon oyun devinin hem klasik hem de gelecekte çıkacak oyunlarının Konami mağazası ve Steam üzerinden yayınlanacağını duyurmuştu. İndirilebilir içerikleri ile yirmi üç kadar oyundan bahsedilmişti. Şu an için bu istikamette şimdi yeni bir gelişmenin yaşanmadığını da belirtelim.

Başa dön tuşu