The Day Before’dan 10 Dakikalık Oynanış Fragmanı

Beklenen gün sonunda geldi ve The Day Before‘dan 10 dakikalık oynanış fragmanı oyuncuların beğenisine sunuldu. Yayınlanan fragmanların ardından, bakalım oynanış videosu da bizleri etkileyebilecek mi? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: The Day Before Yeniden Ertelendi


2021 yılındaki duyurusundan bu yana erteleme haberleriyle de karşımıza çıkacak The Day Before, Kasım ayı içerisinde bizlerle olacak. Gördüğümüz ilk günden bu yana ilgi çekiciliğini koruyan hayatta kalma MMORPG oyunu, PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriliyor.

İsim hakkı sorunu yüzünden Mart başında çıkması beklenir iken fazladan birkaç ay daha beklemek durumunda kalacağımız The Day Before için, geçtiğimiz günlerde oynanış görüntülerinin yayınlanacağı söylenmişti. İşte o gün geldi ve geliştirici Fntastic stüdyosunun Youtube kanalı üzerinden on dakikalık bir oynanış videosu yayınlandı.

The Day Before’dan 10 Dakikalık Oynanış Fragmanı Yayınlandı

DayZ, The Division ve The Last of Us karışımı bir havanın estiği oyunun videosunda, genel olarak terk edilmiş şehir sokaklarında keşif yapılan, işimize yarayacak eşyalar için evlere girdiğimiz kısımları görebiliyoruz. Ayrıca tezgahlarda silah geliştirmesi, sırt çantası envanter yönetimi ve ara ara zombiler ile yapacağımız çatışmalar da ekranımıza geliyor. Görünüşe göre zombiler pek bir sorun teşkil etmeyecek ve uzak mesafeden bertaraf edilebilecek.

Sizin de bildiğiniz gibi oyundaki düşmanlarımız sadece zombiler değiller. Bizim gibi her bir karakter de gerçek bir kişi tarafından yönetilecek ve duruma göre onlarla da çatışmaya gireceğiz.

Bunun dışında, çevresel seslerin de etkili olduğu oynanış videosuna bakarak genel ambiyansın ve ışıklandırmanın hoş göründüğünü söyleyebiliriz. Peki siz oynanış videosu ve bu bağlamda oyun için ne düşünüyorsunuz? Beklenen etkiyi yapabilecek mi, yoksa kısa sürede unutulup tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak mı? Yorum kısmında düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.

The Day Before Hakkında

Yaşanan bir salgın sonrasında, yürüyen ölüler ortalığı istila ettiği, hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı ve hayatta kalanların da araba, yiyecek ve silah için birbirlerini öldürdükleri Amerika topraklarında geçecek.

Biz ise tek başımıza uyanacak ve ilk andan itibaren hayatta kalmak için kaynak arayışına girişeceğiz. Bu noktada da bu yürüyen ölüler yetmezmiş gibi bir de diğer oyuncular ile mücadele etmeye ve hayatta kalmaya çalışacağız. Yürüyen ölüler sese duyarlı olduklarından dolayı, erzak tasarrufu için gereksiz çatışmalara girmemek adına dikkatli hareket etmemiz gerekecek.

Keşif konusunda özgür olacağımız oyunun dünyasında gezerek, terk edilmiş araçlar, evler ve gökdelenler dahil dış ve iç mekanları araştırarak işimize yarayacak eşyalar bulacak ve avantajımıza kullanabileceğiz. Ayrıca eski bir topluluğun da yenilenme sürecine katkıda bulunabileceğiz. Onlardan aldığımız eşya ve silahları satabilecek ve gerektiğinde diğer oyuncular ile iletişim de kurabilmemiz de mümkün olacak.

 

Başa dön tuşu