Resident Evil Village – Shadows of Rose, Winters Ailesinin Sonu Olacak

Capcom tarafından yapılan açıklama ile Resident Evil Village – Shadows of Rose içeriğinin Winters ailesinin sonu olacağı bilgisi resmiyet kazandı. Haliyle Resident Evil 9 için değişik bir yol çizilecek. Ne var ki üçlemenin son halkası olacağı için, evvelki iki oyun ile nasıl bir temasının olacağı merak ediliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Önümüzdeki ayın sonlarına gerçek hem Resident Evil Village Gold Edition, hem de ana oyuna sahip olan oyuncular için Winters’ Expansion yayınlanacak. Her iki şartta da bizi bekleyen genişletme paketi Shadows of Rose öyküsü var.

Resident Evil 7: Biohazard ile yeni bir üçlemenin başladığını biliyoruz. Haliyle Shadows of Rose için de Village ile üçlemenin son halkası ortasında bir ilişki kurulacağını iddia ediyorduk. Lakin görünüşe nazaran bu türlü bir durum yaşanmayacak.

Bahsi geçen genişletme paketi, ana oyunun on altı yıl sonrasındaki bir vakitte geçecek ve Rose Winters rolünde olacağız. Bu diyar, kendi içinde birçok tuzak ve yaratık ile dolu olacak ve biz de bir yandan hayatta kalmaya çalışır iken bir yandan da kapalı gerçekleri öğrenmeye çalışacağız.

Resident Evil Village – Shadows of Rose, Bir Sayfayı Kapatacak

Geride bıraktığımız Tokyo Game Show 2022 sırasında, IGN Japan tarafından Oyun Direktörü Kento Kinoshita ile bir röportaj gerçekleştirildi. Bildiğiniz üzere ana oyun ile Ethan Winters için öykü sona ermişti. Bu röportaj sırasında Kinoshita tarafından söylenene nazaran, Shadows of Rose içeriği ile Winters ailesinin öyküsüne son nokta koyulmuş olacak.

Peki Resident Evil 9 karşımıza ne formda çıkacak? Temmuz ayında yaşanan bir sızıntı silsilesi ile sıradaki oyun hakkındaki birinci ayrıntılar ortaya dökülmüştü. Bu ayrıntıların akıbeti şimdilik meçhul iken, aslında Resident Evil Village oyununun finalinde de bir açık kapı bırakılmıştı. O denli ki BSAA ile ilgili garip olayların dönmeye başladığını görmüştük. Bu bağlamda da Chris Redfield, örgütün Avrupa bölgesindeki karargâh merkezine yanlışsız gidiş talimatı vermişti. Görünüşe nazaran, üçlemenin son halkasında bununla alakalı bir mevzu işlenecek olabilir.

Öte yandan, Chris Redfield büyük ihtimalle sıradaki oyunun takımında da yer alacak iken, Resident Evil 6 sonrasında kayıplara karışmış olan Ada Wong, Sherry Birkin, Claire Redfield, Jill Valentine ve Leon Scott Kennedy üzere isimlerin bir geri dönüş yapıp yapmayacakları ise merak konusu. Bunun yanıtını da yeni oyunun duyurusu ile almayı bekliyoruz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu