Marvel’s Midnight Suns da Ertelendi

Yayıncı 2K ve geliştirici Firaxis Games, yaptıkları açıklama ile Marvel’s Midnight Suns oyununun mevcut finansal yılın ileri bir vaktine ertelendiğini duyurdular. Yeni tarih ne yazık ki şu an için muhakkak değil. Pekala erteleme kararı neden alındı? Ayrıntılar haberimizde.

GamesCom 2021 fuarında duyurulmuş ve kıssası çizgi-roman serisi ile paralel olarak ilerleyecek olan Marvel’s Midnight Suns oyununun, bu yılın Summer Game Fest yayını sırasında yapılan duyuru ile 7 Ekim 2022 tarihinde satışa sunulacağını öğrenmiştik. Şayet takviminize işaret koyduysanız, o işaret silebilirsiniz.

Marvel’s Midnight Suns İleri Bir Tarihe Atıldı

Geliştirici takım tarafından yayınlanan bildiri iletisine bakılırsa, kendi içlerinde yapılan görüşmeler sonucunda çıkış tarihini ileriye atılmasına karar verilmiş. Bunun altında yatan münasebet ise, olabilecek en yeterli tecrübenin sunulabilmesi için her şeyi garantiye almak olarak gösteriliyor.

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için mevcut finansal yılın ileri bir tarihinde satışa sunulacak iken, PlayStation 4, Switch ve Xbox One versiyonları ise mevcut kuşak versiyonlarının sonrasındaki bir vakitte bizlerle olacakmış. Ne var ki şu an için net bir tarih belirlenmiş değil.

Bildiğiniz üzere ertelenme haberleri, artık oyun dünyasının yapı taşlarından birisi haline geldi. Muhakkak başlı oyunlar hariç, ertelenmeden çıkan büyük bütçeli imale eskiye oranla daha az denk geliyor. Açıkçası bu can sıkan bir durum, fakat teknik açıdan problemli olmasındansa böylesi daha düzgündür diye düşünüyoruz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Marvel’s Midnight Suns Konusu

Hikayesi çizgi-roman serisi ile paralel olarak ilerleyecek olan oyunda, ana makûs karakterimiz “Lilith” Hydra tarafından diriltilecek. Kehaneti yerine getirmek için, şeytani ordusunu ve tüm gücünü kullanarak karanlık tarafın hükümdarını geri getirmeye çalışacak.

Bu büyük tehdide karşılık olarak, Lilith’in çocuğu ve onu daha evvel yendiği bilinen tek efsanevi kahraman The Hunter’ı canlandırmaya karar veren Yenilmezler de makus karakterimiz Lilith’e karşı kendi takımları ile gayret edecekler.

Yeni Marvel oyunu, standart sürümün yanı sıra PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkacak ve beş kozmetik görünüm içerecek Enhanced, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series platformlarında satışa sunulacak, yeni kuşak versiyon optimizasyonu ve on bir kozmetik görünüm içerecek Digital+ ve yeniden PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için çıkacak olup yirmi üç kozmetik görünüm ve Season Pass ile gelecek olan bir Legendary olmak üzere dört farklı sürüm ile oyuncuların beğenisine sunulacak.

Başa dön tuşu