Cyberpunk 2077’nin NCPD Sistemi Elden Geçirilecek

Polonya menşeli geliştirici tarafından yapılan açıklama ile Cyberpunk 2077’nin NCPD sistemi tesirli bir revizyondan geçirilecek. Görünüşe nazaran uzun vakittir can sıkan bu durum için kökten bir tahlil getirilecek. Ayrıntılar haberimizde.

Cyberpunk 2077 oyununun en çok şikayet edilen noktalarından bir tanesi de NCPD üniteleri olmuştu. Kasıtlı yahut kasıtsız olsun, rastgele bir suça karıştığınız vakit üniteler anında gerinizde beliriveriyordu. İşin değişik yanı, ortamdan otomobille kaçarken de peşinizden koşarak kovaladıklarını görebiliyorduk.

Can sıkıcı olan bu durum, için geliştirici stüdyo harekete geçmişti. Bu bağlamda, 1.2 versiyonlu güncelleme ile üniteler artık biraz uzakta belirmeye ve öncelikle keşif için insansız bir hava aracı gönderilmeye başlanmıştı. Sonrasında ise üniteler bulunduğunuz yere intikal eder hale getirilmişti.

Cyberpunk 2077’nin NCPD Sistemi İyileştirilecek

Her ne kadar vakit içerisinde yayınlanan irili ufaklı güncellemeler ile bu durumu uyguna götürmeye çalışılmış olunsa da, kalıcı bir tahlil tam olarak getirilebilmiş değil. Fakat dün gerçekleştirilen Night City Wire yayını ile yayınlanan 1.6 versiyonlu güncellemenin akabinde yüreklere su serpen bir açıklama yapıldı.

Oyun Direktörü pozisyonundaki Gabe Amatangelo, NCPD ünitelerinin sisteminin ve yapay zekalarının baştan aşağıya elden geçirildiğini ve gelecekteki güncellemeler ile Cyberpunk 2077 oyununa aktarılacağını lisana getirdi.

Son olarak, Night City Wire yayını sırasında açık dünya rol yapma oyunu için 1.6 güncellemesi de yayınlandı. Bütün platformlarda eş vakitli olarak yayınlanan güncelleme ile yeni giysi dolabı özelliği oyuna eklendi. Artık zırh istatistiklerinizi ve kıyafetinizi değiştirmeden karakterinizin dış görünüşünü değiştirebileceksiniz. Ayrıyeten kent genelindeki evlerinizdeki giysi dolaplarınızda en fazla altı adet kıyafet oluşturabilecek ve envanteriniz üzerinden geçiş yapabileceksiniz.

Bunun dışında, üç yeni misyon, beşi yakın dövüş için olmak üzere on bir yeni silah, Edgerunners içerikleri, atariler için yeni Roach Race oyunu ve hem kozmetik hem de oynanış odaklı birtakım yenilikler de bizleri karşılıyor.

Başa dön tuşu