Logitech G Cloud Konsolu Resmen Tanıtıldı

Bildiğiniz üzere bulut oyun servisleri hayatımıza girmeye devam ediyor. Haliyle buna yönelik yatırımlar da tam gaz devam ediyor. Google bu alanda bir atılım yaparak Stadia ismiyle bir aygıt üretmişti. Artık de Logitch ve Tencent, Logitech G Cloud duyurusunda bulunmuşlardı. Yakın bir vakit evvel birinci tasarımı da sızdırılan konsol, en nihayetinde resmi olarak tanıtıldı. Ayrıntıları ise haberimizde.

Logitech G Cloud Konsolunun Teknik Özellikleri Açıklandı

Taşınabilir bir konsol olan Logitech G Cloud, bulut tabanlı bir aygıt olacak ve NVIDIA GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming oyunları ile tam uyumlu olarak çalışacak. Haliyle, son teknolojiyi sunan oyunları bu aygıtta rahatlıkla oynayabileceksiniz. Elbette güçlü bir ilişkinin gerekeceğini söylememize hiç gerek yok.

Android tabanlı olan el konsolu, varsayım edebileceğiniz üzere kullanıcılara diledikleri üzere özelleştirme imkanı sunuyor. Saat suratı 2.3 GHz ile sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 720 işlemcisi olan aygıtın belleği ise 4 GB LPDDR4X. Ayrıyeten 7 inç 60 Hz 1080p çözünürlüğü olan IPS dokunmatik ekranının da olduğunu söyleyelim.

Bildiğiniz üzere böylesi aygıtlarda pil ömrü son derece büyük değere sahip ve Logitech G Cloud 6000 mAh kapasiteli bir pil bulunuyor ve USB-C 3.1 girişi ile iki buçuk saatte şarj edilebiliyor. Donanım kullanımı en alt düzeyde tutulduğu için de kullanıcılara on iki saate kadar kullanım imkanı doğuyor. Bu da demek oluyor ki, çizgisel bir ilerleyişi olan ortalama bir oyunu bu süreçte bitirebilmeniz mümkün olabilecek.

Logitech ve Tencent tarafından verilen öteki bilgilere nazaran de microSD kart yuvası bulunan konsolun dahili belleği bu yolla 64 GB UFS’ye kadar arttırılabiliyor. SIM yahut eSIM dayanağı bulunmadığı için, kablosuz ilişki kullanmak gerekecek.

Halihazırda Birleşik Devletler ve Kanada için 299 dolardan ön-siparişe açılmış durumda. Ne var ki bunun özel fiyat olduğunu söylemek gerek. 17 Ekim 2022 tarihinde yapacağı çıkışı ile temel fiyatı 349 dolar olacak. Bununla birlikte ülkemize de gelip gelmeyeceğine dair şu an için katılaşmış bir bilgi bulunmuyor. Bunun için bekleyip, resmi bilgilendirmeyi almaktan diğer dermanımız yok. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu