Koronavirüs PS4’e yaradı! Sony PlayStation 4 satış rakamını açıkladı!

Hali hazırda Türkiye’de olduğu üzere tüm dünyada da koronavirüsten dolayı halk konutlarına kapanmış durumda. Birtakım ülkelerde haftalar süren sokağa çıkma yasakları ilan edilirken, birtakım ülkelerde ise halk kendi inisiyatif alarak konutlarına kapandı.

İnsanların vaktinin büyük bir çoğunluğunu evlerinde geçirdiği şu periyotta konsol ve oyun bilgisayarlarına olan talep de büyük ölçüde arttı.

Koronavirüs PS4’e yaradı! Sony PlayStation 4 satış sayısını açıkladı!

Yeni jenerasyon konsolların arifesinde yavaşlayan PlayStation 4 ve Xbox One satışları bile koronavirüs gündeminden dolayı tepe yaptı.

Ortaya çıkan son raporlara nazaran Sony 2020’nin birinci çeyreğinde 1.5 milyondan fazla PlayStation 4 sattı. Bu son günlerini geçiren bir konsol için hakikaten de muazzam bir muvaffakiyet diyebiliriz. Böylelikle birinci kere 2013 yılında satışa çıkan PlayStation 4’ün satışları toplamda 110 milyonu aşmış oldu.

PlayStation 4 şimdiden ismini en çok satan konsollar listesine yazdırmış durumda. Listenin zivesinde bilindiği üzere PlayStation 2 yer alıyor. Onu 155 milyon adetlik satışıyla Nintendo DS takip ederken, 118 milyon adetlik satış sayısına ulaşan Gameboy ise 3. sırada yer alıyor.

Açıkçası PS4’ün bu saatten sonra Gameboy’u geçmesi biraz güç. Lakin imkansız değil. Ama PS5’in çıkışına 6 ay üzere bir müddet kaldı. Hasebiyle bu takvim PS4’ün işini biraz zorlaştırıyor.

Başa dön tuşu