GTA Online Açığı Hesabınızın Yasaklanmasına Neden Olabilir

Şu sıralarda hesabınızın kalıcı olarak yasaklanmasına neden olacak bir GTA Online açığı ortaya çıktı. Tavsiye edilen ise güvenlik duvarı ile oynamak yahut riske girmemek ismine bir müddet uzak durmak. Ayrıntılar haberimizde.

Rockstar Games ve dolayısı ile Take-Two Interactive için para basma makinesi olan GTA Online, üzerinden yıllar geçtikçe ulaştığı oyuncu sayısı da katlanarak artıyor. Bunda elbette daima olarak yeni içeriklerin gelmesi oldukça tesirli oluyor.

GTA Online Açığı Büyük Tehlike Arz Ediyor

Son olarak Kasım ayı içerisinde düzenlenen yatırımcı sunumunda yüz yetmiş milyon satış adedi barajını geride bırakmış olan GTA V, son derece tehlikeli bir açık yüzünden kullanıcıları hesaplarının yasaklanması ile karşı karşıya bıraktı.

Twitter üzerinden Tez2 tarafından yapılan paylaşım ile şimdilik yalnızca PC kullanıcılarını etkileyen bu açık ile hileciler, uzaktan hesabınıza istatistik ekleyebiliyor, kaldırabiliyor ve / yahut değiştirebiliyorlar. Hatta paranızı sıfırlamalarını yahut milyonlarca GTA$ eklemelerini sağlayacak bir hile menüsünün bile mevcut olduğu söyleniyor. Bu da haliyle hesabınızın bozularak kalıcı bir formda silinme riski ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor.

Tez2 bu noktada, GTA Online oyununu bir inançlı duvarı ile oynamanızı yahut açık kapatılana kadar hiç bulaşmamanızı söylüyor.

Şu an için Rockstar Games tarafından yapılmış resmi bir açıklama olmaz iken, böylesi bir güvenlik açığı da birinci sefer yaşanmıyor. Geçmişte pek çok hileci Rockstar Games tarafından engellemişti, lakin bir müddet sonra yenileri gelmeye devam ediyor.

Şu an için bu sorundan ne kadar çok hileciye haberdar olduğu ve yayıncının ne vakit ne formda müdahale edeceği de belirsizliğini koruyor. Fakat muhtemelen bunun için çok fazla beklemek durumunda olmayabiliriz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu