Horizon Forbidden West: Burning Shores PS5 için Geliyor!

Sony Interactive Entertainment ve Guerrilla Games, Aloy hanımın yeni bir maceraya pupa yelken açacağı Horizon Forbidden West: Burning Shores içeriğini duyurdular. Ayrıntılar haberimizde.

19 Nisan 2023 tarihinde yayınlanması beklenen yeni genişletme paketi, PlayStation 5 için özel olarak geliştiriliyor. Bildiğiniz üzere Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, her ne kadar ana oyun eski jenerasyona çıkmış olsa da, PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak. Burning Shores da eski kuşak konsol sahiplerini üzecek olan bir öbür genişletme paketi olacak.

Horizon Forbidden West: Burning Shores, Yeni Bölgeye Götürecek

Şimdilik pek bir ayrıntı bulunmuyor. Ana oyunun bittiği noktadan devam edecek ve Tenakth klanının topraklarının güneyindeki volkanik bir takımadaya gideceğimiz içerikte, yeni karakterler ile tanışacak ve yeni maceralara çıkacağız. Duyuru fragmanında ise, ana Zero Dawn ve Forbidden West haritalarında da karşımıza çıkan, fonksiyonunu yitirmiş olarak devasa makineyi hareketli halde görebilmek de mümkün oluyor. Ayrıyeten Hollywood yazısından da anlayabileceğiniz üzere, bu yeni bölge esasen Los Angeles kenti.

Peki bu içerin neden yalnızca PlayStation 5 için çıkıyor? Stüdyo, bahse ait olarak şöyle bir açıklamada bulunmuş;

“Burning Shores için yaratıcı vizyonumuz, Aloy’u Los Angeles harabelerine götürecek savlı bir genişleme olması tarafında. Yabani bitkilerle kaplı ve su ve Güneşkanat üstünde bütünüyle keşfedebileceğiniz parçalanmış bir kent. Gölgesinde Aloy’un bütün yeteneklerini ve maharetlerini kullanarak üstesinden gelmesinin gerektiği devasa bir makine tehdidi, büyük bir zorluk dolaşıyor. Bu büyük vizyonu teknik ve yaratıcı bir biçimde başarabilmek için, inanılmaz bir tecrübe yaratmak için sarf ettiğimiz bütün uğraşımızı PlayStation 5 konsolluna odaklamak üzere sıkıntı bir karar verdik.”

Merak edilen daha diğer ayrıntıların ne vakit açıklanacağına dair rastgele bir şey söylenmiyor, lakin önümüzde uzun bir vakit olmadığı için fazla beklememiz gerekmeyebilir.

Başa dön tuşu