GTA 6’nın Ne Zaman Çıkacağına Dair En Net Açıklama

Take-Two Interactive’in mali durum açıklamaları, yıllardır beklenen GTA 6’yla ilgili bazı ipuçları içeriyordu. Oyunun ne zaman çıkacağı az çok belli olmuş durumda…

Video oyun dünyasının yıllardır beklediği GTA 6 ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. GTA serisinin geliştiricisi Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two Interactive, 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin mali durum açıklaması sırasında, GTA 6 ile ilgili çıkarımlarda bulunabileceğimiz önemli bir açıklama yaptı.

Take-Two Interactive tarafından yapılan açıklamalarda, yıllık bazdaki kazancın 5.3 milyar dolar olarak kayıtlara geçtiği belirtildi. Bu açıklama, elbette GTA 6 için tek başına bir şey ifade etmiyordu. Ancak şirketin geleceğe yönelik tahminlerine baktığımızda, GTA 6’ya atıfta bulunulduğunu anlamak çok da zor değil.

Take-Two, önümüzdeki yıl 8 milyar dolar net gelir bekliyor

GTA 6 çıkış tarihi

Şirket, kazanç raporu açıklamaları sırasında, önümüzdeki yıl için 8 milyar dolar net gelir beklediğini duyurdu. İşte bu açıklama, GTA 6 ile ilgili çıkarımların kaynak noktası. Zira şirketin önümüzdeki yıl 8 milyar dolar kazanması demek, gelirlerin bir yılda yüzde 50’den fazla artması anlamına geliyor. Şirkete 1 yılda 3 milyar dolar ekstra gelir getirebilecek tek marka ise GTA 6 olarak tahmin ediliyor. Özetle Take-Two, önümüzdeki 1 yıl içinde GTA 6’yı piyasaya sürmeyi ve en azından ilk 1 yıl içinde 3 milyar dolar gelir elde etmeyi planlıyor diyebiliriz.

Ortalığı Karıştıran GTA 6 Haritasının Aslı Çok Başkaymış: Sızıntı mı, Gerçek mi?

Bu arada; Take-Two Interactive, gelirlerdeki yüzde 50’lik artış beklentisinin nedenini de açıkladı. Yapılan açıklamada, “inanılmaz derecede sağlam proje hattına” güvenildiği belirtildi. Yani şirket, piyasaya sürdüğü ya da süreceği yeni oyunlara fazlasıyla güveniyor. Görünen o ki GTA 6, önümüzdeki yıl Take-Two’nun kasasını doldurmaya başlamış olacak…

GTA Serisi ile Tanıdığımız Rockstar Games İmzalı En İyi PC Oyunları

Kaynak :
https://www.ign.com/articles/gta-6-might-be-coming-out-as-soon-as-next-year

Başa dön tuşu