Sony, PC’ye Oyun Portlamaktan Vazgeçmiyor: Ama Öncelik PS5

Sony, büyük birinci parti oyunlarını PC’ye uyarlamakta başarılı oluyor ve bunu sürdürecek. Ancak Japon dergisi Famitsu’ya verdiği röportajda patron Jim Ryan, PS5’in öncelikli olduğunu ve çoğu oyunun çok daha sonra PC’ye geleceğini söyledi.

Sony, son zamanlarda bazı önemli oyunlarını PC’ye getirerek yeni bir strateji izliyor. God of War ve Horizon gibi popüler serileri bilgisayar oyuncularıyla buluşturan şirket, bu sayede marka bilinirliğini artırmayı ve yeni hayranlar kazanmayı hedefliyor.

Ancak bu durum, PlayStation’ın ana iş modelini tehlikeye atabilir mi? Sonuçta, Sony’nin konsol satmasının en büyük nedenlerinden biri de özel oyunları. PS5’in satış potansiyeli üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını söyleyen Ryan, PC portlarının devam edeceğini ancak PS5’in öncelikli olduğunu vurguladı.

PC portları, PS5’e çıktıktan ne kadar sonra gelecek?

Ryan, Famitsu’ya verdiği röportajda, PC portlarının çoğunun oyunların konsol çıkışından iki-üç yıl sonra gelebileceğini söyledi. Bu da Sony’nin tek oyunculu oyunlara odaklanacağı anlamına geliyor. PS Studios başkanı Hermen Hulst ise daha önce bazı canlı servis oyunlarının PC ile aynı anda çıkabileceğini belirtmişti.

Sony’nin bu stratejisi, oyunlarını daha geniş bir kitleye ulaştırmasını sağlıyor. Ayrıca şirket, televizyon ve film uyarlamalarıyla da markalarını güçlendiriyor. Mobil oyun alanında da çalışmalar yapan Sony, farklı platformlarda varlık göstermeyi planlıyor.

Sony’den Xbox ve PC Oyuncularını Kıskandıracak Yeni Bir PlayStation Oyunu Geldiğini Gösteren Hamle

Sony’nin PC portları konusunda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Ancak şimdilik PS5’in öncelikli olduğunu ve konsol oyuncularının endişelenmesine gerek olmadığını söyleyebiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz? Sony’nin PC portlarına devam etmesini ister misiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynak :
https://www.pushsquare.com/news/2023/05/sony-wont-back-down-on-pc-ports-but-ps5-is-the-priority

Başa dön tuşu