PlayStation Store’da büyük indirime giren oyunlar!

Geçtiğimiz günlerde fiyat siyaseti sebebi ile Türkiye’deki kullanıcıları tarafından ağır tenkit yağmuruna tutulması ile gündeme gelen PlayStation, kullanıcılarının hatırlayacağı üzere Nisan ayında tüm dünyaya indirimli oyunların bulunduğu kampanyalar sunarken, Türkiye’yi bu kampanyadan yoksun bırakmıştı.  PlayStation kullanıcıları, PlayStation Türkiye‘nin yapmış olduğu indirimlerin adaletsiz olduğundan epeyce yakınmıştı. Ayrıyeten ”Fırstalar” kısmına tıklandığı halde girilememesi kullanıcıları adeta zahmetten çıkarmıştı. Bunun üzerine PlayStation kullanıcıları tarafından toplumsal medyada boykot kampanyası başlatılmıştı.

PlayStation Türkiye uzun bir ortadan sonra mevzu ile ilgili geç de olsa bir açıklamada bulunmuş, indirim kampanyalarının bölgeye nazaran değişiklik gösterebileceğini savunmuştu. Bu açıklama kullanıcıları daha da kızdırmıştı.

Daha sonra kullanıcıların kırılan kalbini tekrar kazanmak ve kullancılar tarafından balatılan boykot kampanyasının tesirinden kurtulmak için olsa gerek bahar indirimlerini yine sunmaya başladığını duyurmuş. Sonrasında ise bir sürpriz yaparak, koronavirüs kapsamında, Play at Home yani Evde Oyna isimli yeni bir teşebbüs ile Naughty Dog tarafından geliştirilen Uncharted: Drake’s FortuneUncharted 2: Among Thieves ve Uncharted 3: Drake’s Deception oyunlarını tüm kullancılara fiyatsız olarak sundu.

Şimdi ise PlayStation yeni bir aktiflik ile yine karşımızda. “Japon Oyunlarına Büyük İndirimler” adı ile geçen aktiflik kapsamında birçok oyun büyük indirimler ile kullanıcılara sunuluyor. Japon menşeili oyunlarda yapılan bu indirimler iki hafta boyunca devam edecek. Kampanya 9 Mayıs tarihinde Türkiye saati ile 02.00’da sona erecek. Dilerseniz bu oyunların hangileri olduğuna ve indirimli fiyatlarına daima birlikte göz atalım.

İşte PlayStation Store’da büyük indirime giren oyunlar;

Street Fighter V – 36,00 TL

Resident Evil 2 – 84,00 TL

Dark Souls III Deluxe Edition – 64,00 TL

Başa dön tuşu