Google Stadia için sürat testi sitesi açtı

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve ABD’de düzenlenen E3 2019 fuarı öncesinde fiyat ve gibisi ayrıntıların ortaya çıktığı Google Stadia ile ilgili yeni bir site daha kullanıma sunuldu. Google tarafından hazırlanan sitede internet ilişki suratının Stadia için kâfi olup olmadığı ölçülebiliyor.

Google Stadia için sürat testi sitesi açtı

Farklı çözünürlüklere ek olarak 4K oyun tecrübesi sunmak üzere tasarlanan Google Stadia, aşikâr oranda internet suratlarına da gereksinim duyuyor. Daha evvel firmadan yapılan açıklamada 720p için asgarî internet suratının 10 Mbps olması gerektiği açıklanmıştı. 4K 60 fps için bu suratın asgarî 35 Mbps olması gerekiyor.

Google Stadia sürat testi sayfasında Türkiye yok

Google’ın Stadia için hazırladığı hız testi sayfasına Türkiye’den girmek istediğinizde kullanıcılar ‘We aren’t in your country yet’ yani ‘Şimdilik ülkenizde bulunmuyoruz’ bildirisi ile karşılaşıyor.

Eğer farklı bir ülkeden bu sayfaya giriyorsanız internet suratlarınızı test edebileceğiniz bir araç sizi karşılıyor ve şayet desteklenen bir ülkedeyseniz internet suratınızın Google Stadia için kâfi olup olmadığını görebiliyorsunuz.

Google’ın bulut oyun hizmetinin Pro sürümü 4K dayanağı ile gelecek ve aylık 9.99 dolar fiyatla kullanılabilecek. Stadia‘nın Base isimli fiyatsız hizmeti ise 2020 yılında çıkacak ve Full HD çözünürlük sunacak. Şimdilik bu hizmetin Türkiye’de kullanılabileceğini düşünmüyoruz. İlerde durum değişir mi orası belgisiz.

Başa dön tuşu