STALKER 2, Sorun Yaşamaya Devam Ediyor

GSC Game World tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanacak olan STALKER 2, geliştirilme sürecinde sorun yaşamaya devam ediyor. Oyun bir defa daha ve bu sefer süresiz olarak ertelendi. Ayrıntılar haberimizde.

PC (Epic Games Store ve Steam) ve Xbox Series için çıkması beklenen oyunun çıkış tarihi için birinci olarak 8 Nisan 2022 gösterilmişti. Sonradan 8 Aralık 2022 tarihine ertelenen STALKER 2, Rusya işgali nedeniyle Ukrayna menşeli stüdyonun geliştirmeye bir müddet orta vermesine yol açmıştı.

Mayıs ayı içerisinde geliştirilme sürecine geri dönülmüş olup 2023 yılına ertelendiği de duyurulmuştu. Rastgele bir kesin tarihin belirlenemediği yeni STALKER için oldukça bir müddet beklememiz gerektiğini yeni açıklama ile öğrenmiş olduk.

STALKER 2 Oyununun Çıkışı Oldukça Gecikecek Gibi

Polonya menşeli haber sitesi olan XGP, yayınladığı haber ile ön-sipariş ile satın almış olanlara gönderilen e-posta bildirisine dikkat çekti. Bildiriye nazaran, oyunun çıkışının belgisiz bir tarihe ertelendiği ve bu nedenle de ön-siparişlerin iptal edildiği ve para iadesinin yapıldığı tarafında bir bilgilendirme kelam konusu.

Koşullara bakılırsa, Rus ordusunun Ukrayna topraklarını işgali sona erene kadar devam oyunu ile buluşmak mümkün olmayacak. Hal bu türlü olunca, 2023 yılında çıkıp çıkmayacağı bile kuşkulu hale gelebilir.

Son olarak, oyunun Steam sayfasına baktığımızda, desteklenen lisanlar ortasında artık Türkçe de yer alıyor. Şimdilik çıkış tarihi belirli olmayan oyunun ülkemizde Türkçe altyazı ve arayüz ile çıkacak oluşu, nitekim de hoş bir gelişme oldu diyebiliriz.

STALKER 2 Konusu

Birinci kişi bakış açısın, simülasyonun ve kaygının daha evvelce görmediğimiz bir karışımı olacak S.T.A.L.K.E.R. 2, Chernobyl, ihraç bölgesinde geçen çizgisel olmayan bir kıssa sunacak. Eski yerlerin yanı sıra yeni yerler de göreceğimiz senaryonun akışı boyunca seçimler de yapacakmışız ve bu seçimler hem kısa vadeli hem de global sonuçlara tesir edecek.

Başa dön tuşu