God of War daha şimdiden The Game Awards 2022’ye damgasını vurdu

The Game Awards 2022, her yıl olduğu gibi bu yılda da 20’den fazla başlıkta en iyi oyunları belirleyecek. Oyun dünyasının en prestijli ödül töreni olan bu etkinliğe damgasını vuran isimse God of War Ragnarök oldu.

Açıklanan listelere baktığımız zaman, God of War Ragnarök’ün 8 farklı başlıkta aday olduğunu görüyoruz. Bu listelerin en önemlisi ise tabi ki Yılın Oyunu kategorisi. Bu kategoride 6 farklı oyun adayı bulunurken, God of War Ragnarök’ün rakipleri ise; A Plague Tale: Requiem, Elden Ring, Horizon Forbidden West, Stray ve Xenoblade Chronicles 3 olacak.

God of War daha şimdiden The Game Awards 2022’ye damgasını vurdu

Öte yandan oyunlarda ilk baktıkları şey güzel bir hikaye örgüsü olanlar için en anlamlı kategori olan “En İyi Hikaye Anlatımı” listesinde de yine God of War Ragnarök’ü görüyoruz. Ancak başarılı oyunun bu alandaki rakip sayısı ise 4’e düşüyor. Listeye baktığımız zaman diğer isimlerin; A Plague Tale: Requiem, Elden Ring, Horizon Forbidden West ve Immortality olduğunu görüyoruz.

Son olarak oyunun En İyi Aksiyon / Macera oyunu kategorisi için de aday olduğunu hatırlatalım. Bu kategoride de yine 4 farklı rakibi bulunan oyun ödül için A Plague Tale: Requiem, Horizon Forbidden West, Stray ve TUNIC ile yarışacak.

Sonuçların 8 Aralık 2022 tarihinde duyurulacağını da tekrar hatırlatalım.

Başa dön tuşu