Nintendo, 160.000 Switch hesabının hacklendiğini doğruladı!

Japonya merkezli görüntü oyunu devi Nintendo, 160 binin üzerinde Nintendo Network hesabının ele geçirildiğini doğruladı. Şirket bunun yanında Ağ Kimliği (NNID) aracılığı ile Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktığını da duyurdu.

Nintendo, 160.000 Switch hesabının hacklendiğini doğruladı!

Nintendo, yaklaşık 160.000’in üzerinde Nintendo Network hesabının internet korsanları tarafından ele geçirildiğini duyurdu. Nintendo’dan yapılan açıklamada, giriş ID’lerinin ve şifrelerin birtakım çevreler tarafından ele geçirildiğini ve bunların nisan ayının başından bu yana hesaplara erişim için kullanıldığı belirtildi.

Bahsi geçen Nintendo Network ID bilgileri, Nintendo hesaplarından farklı olarak Wii U ve 3DS konsollarında satın alma süreci yapmakta da kullanılıyor. Buna ek olarak ise Switch’te mağazaya girip bir şey satın alacaksanız Nintendo hesabı kullanmanız kâfi oluyor.

Saldırıdan etkilenen hesapların şifreleri sıfırlanırken, şirket Nintendo Ağ Kimliği (NNID) kullanarak Nintendo Hesabına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktığını duyurdu.

Açıklamanın devamında ise; bilgileri ele geçirilen hesaplardan kimileri üzerinden düzmece satın almalar yapıldığı da belirtildi. Hal bu türlü olunca doğal olarak Nintendo tüm kullanıcılara çift evreli doğrulama sistemine geçmelerini önerdi.

Eğer siz de bir Nintendo Network hesabına sahip iseniz, Nintendo konsolunuza giriş yaparken kullandığınız şifreyi sayı, harf ve sembollerden oluşan yeni bir şifreyle yenilemenizi öneririz. Böylece hesabınızı yine teminat altına almış olabilirsiniz.

Başa dön tuşu