Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse Çıkış Tarihi Açıklandı

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse çıkış tarihi, resmi duyuru ile netlik kazandı. Şayet Maiden of Black Water sonrasında bu oyunu da oynamayı istiyorsanız, Koei Tecmo bizi fazla bekletmeyecek. Ayrıntılar haberimizde.

2015 yılında çıkan Maiden of Black Water oyunundan sonra derin bir sessizliğe gömülen Fatal Frame (Avrupa bölgesinde Project Zero) serisi, son oyunun geçtiğimiz yılın Ekim ayında PlayStation, Switch ve Xbox konsolları ile PC için de çıkması ile geri dönüş yapmıştı. Ne var ki yeni bir oyun olmadığı için, tam bir geri dönüş de sayılmaz. Lakin Koei Tecmo şirketinin serinin defterini şimdi kapatmadığı aşikâr olmuştu.

Hal bu türlü olunca, evvelki oyunlar için de emsal bir geri dönüşün yaşanıp yaşanmayacağını da merak etmeye başlamıştık. Özellikle da birinci üç oyunun oldukça büyük bir beğeni toplamış olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, yayıncının bu fırsatı değerlendirebileceği umut ediliyordu.

Geçtiğimiz ayın ortalarına hakikat yeni bir duyuruda bulunan Koei Tecmo, bu sefer de esasen 2008 yılında çıkmış olan Mask of the Lunar Eclipse oyununun PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series için de satışa sunulacağını müjdeledi. Her ne kadar makul bir tarih verilmemiş olsa da, 2023 yılının başlarına işaret edilmişti.

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse Çıkış Tarihi Ne Vakit?

Bugün ise net tarih ortaya çıktı. Serinin dördüncü oyunu, 9 Mart 2023 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Duyuruya ek olarak, bir de dijital Deluxe sürümünün de geleceği belirtildi. Bu sürümde, ekstradan dijital sanat kitabı ve bir de kostüm seti bulunacak. Oyunu ön-sipariş ile satın almanız durumunda da çeşitli kozmetik eşyalar ikram edilecek. Şayet Mask of the Lunar Eclipse’i aldığınız sistemde Maiden of Black Water kayıt belgesi bulunuyor ise, Camera Obscura Sınır isimli ek bir ödül de sizi bekliyor.

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse Konusu

Hayali Rougetsu Island’da geçen oyunun öyküsü, Ruka Minazuki karakterinin etrafında dönüyor. Bilinmeyen bir sebep ile adada esir tutulmuş olan Ruka, kurtarılmasının üzerinden yıllar geçmiş olmasına karşın hafıza kayıpları yaşamaktadır. Beraberindeki iki kız ile adaya dönen karakterimiz, esir tutulmasının gerisindeki gerçeğin peşine düşüyor ve endişe dolu macera da böylelikle başlamış oluyor.

Başa dön tuşu