Epic Games’in Ücretsiz Oyunları İndirmeye Açıldı (22 Eylül)

Kimi vakit bir kimi vakit da iki fiyatsız oyun ile her hafta karşımıza çıkan Amerika menşeli yayıncı, kullanıcıları sevindirmeye devam ediyor. Kısa bir mühlet evvel resmi sayfada yapılan güncelleme ile Epic Games’in fiyatsız oyunları da indirmeye açıldı. Bu kez da iki oyun bizlerin beğenisine sunuldu. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere Epic Games, yılbaşı periyodu hariç, haftalık olarak bir yahut daha fazla oyunu kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu sayede bizler hem büyük hem de düşük bütçeli oyunları kütüphanelerimize fiyatsız olarak eklerken, Amerika menşeli yayıncı da kullanıcıları bünyesinde tutma konusunda oldukça başarılı oluyor.

Epic Games’in Fiyatsız Oyunları İndirilebilir Oldu

Şu anda mağaza üzerinden fiyatsız olarak indirebileceğiniz oyunlardan birisi, 2020 yılının Haziran ayında da fiyatsız olarak dağıtılan Ark: Survival Evolved. Şayet o fırsatı elinizden kaçırdıysanız, ikinci bir talihin sizi beklediğini söyleyelim. Başka oyun ise Gloomhaven. Her ikisi için de 29 Eylül 2022 Perşembe günü TSİ 18:00‘a kadar vaktiniz var. Önümüzdeki haftanın oyunu ise The Drone Racing League Simulator olarak seçilmiş.

Ark: Survival Evolved Hakkında

Studio Wildcard tarafıdan geliştirilmiş ve Snail Games USA yayıncılığında 2017 yılında satışa sunulmuş olan ARK: Survival Evolved, hayatta kalma ögeleri barındıran aksiyon-macera oyunu oluyor.

Dinamik gece-gündüz geçişinin gerçekleştiği oyun, birinci yahut üçüncü kişi bakış açısından oynanabiliyor. Emeliniz ise mahsur kaldığınız bir adada etrafta dolaşan dinozorlar, tarih öncesi hayvanlar, doğal tehlikeler ve düşman beşerler karşısında hayatta kalmaya çalışmak olacak. Ateşli silahlar ve eğreti silahlar kullanarak kendinizi düşman insanlara ve yaratıklara karşı savunabiliyor ve üs kurabiliyorsunuz.

ARK: Survival Evolved açık dünya bir oynanış sunuyor ve haritasını ister yürüyerek isterseniz de evcilleştirebildiğiniz tarih öncesi hayvanların üzerinde gezebilmeniz mümkün oluyor.

Oyun ayrıyeten tek oyunculu yahut çok oyunculu olarak da oynanabiliyor. Çok oyunculu mod bir sunucudaki oyuncular ile kabile kurmanıza imkan tanıyor. Azami kabile nüfusu sunucudan sunucuya değişiyor. Bununla birlikte evcilleştirilmiş dinozorlar ve inşa edilen yapılar çoklukla kabile üyeleri ortasında paylaşılabiliyor. Ayrıyeten oyuncuların birbirleriyle savaşamadıkları bir PvE modunun da olduğunu söyleyelim.

Gloomhaven Hakkında

Her ne olursa olsun bahtınızın değişmeyeceği Gloomhaven oyununda, her bir seçimin hayati kıymetinin olacağı acımasız bir diyarda en az iki ve en fazla dört paralı askerden oluşan birliğin idaresinde olacağız. Toplamda, ortalarından seçim yapabileceğiniz ve her birinin kendisine mahsus yetenekleri ve ustalaşmanızın gerekeceği binden fazla yeteneği olan on yedi paralı asker bulunuyor.

Ürkütücü canavarlar ile dolu zindanlar, ormanlar ve mağalar boyunca ilerleyecek ve ödüllere konacağız. Elbette dikkatli olmamamız durumunda vefat de bize konabilecek.

Isaac Chlidres tarafından yaratılmış olan masa oyununun dijital uyarlaması olan taktiksel rol yapma oyunu Gloomhaven, farklı bir orta çağ karanlık fantezi cihanında geçiyor. Tercihen tek başınıza yahut dört bireye kadar kooperatif olarak oynayabiliyorsunuz.

Epic Games Store Hakkında

6 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan Epic Games Store, Windows ve macOS platformlarına yönelik dijital oyun mağazası olarak oyuncuların karşısına çıktı. Çıkış yaptığı günden bu yana Steam ile epeyce sert bir rekabetin içerisinde olan Epic Games Store, son vakitlerde dağıttığı fiyatsız oyunlar ile birlikte hayli geniş bir oyuncu kitlesini kazanmayı başardı.


Ücretsiz Oyun


Peki şu anda fiyatsız olarak dağıtılan Epic Games Store oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Başa dön tuşu