Tam Discord ve PlayStation Entegrasyonu Bu Yıl Gelebilir

Görünüşe nazaran tam Discord ve PlayStation entegrasyonu bu yıl gelecek. Şu an için bir tarih verilemiyor olsa da, rapora nazaran halihazırdaymış. Exputer üzerinden yayınlanan raporun ayrıntıları haberimizde.

Kullanımı kolay ve üstüne üstlük fiyatsız olması ile son periyotta PC platformundaki popülaritesini uygundan düzgüne arttırmış olan Discord ile ilgili olarak, geçmişte PlayStation ve Xbox entegrasyonu haberleri görmüştük. 2021 yılında Discord ile Microsoft ortasında bir satın alım mutabakatı kelam konusu olmuş, ancak sonrasında vazgeçilmişti.

Bizler her ne kadar tıpkı yılın Mayıs ayında Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan duyuruya bağlı olarak PlayStation konsolları üzerinde sesli bağlantı imkanı beklemiş olsak da, Temmuz ayında yapılan bir başka duyuru ile birinci atak Xbox tarafından gelmişti. Halihazırda Xbox Insider kullanıcılarının erişim sağlayabildiği entegrasyon, her ne kadar heyetimi ve kullanımı bir oldukça zahmetli olsa da, kullanıcılar için farklı bir alternatif pozisyonunda bulunuyor.

Öte yandan, benzeri bir entegrasyonun yakın bir vakitte PlayStation tarafından da gelebileceği söyleniyor. Exputer tarafından yayınlanan bir rapora bakılırsa, rastgele bir tarih verilmemiş olmasına karşın, bu yılın bitiminden evvel kullanıma sunulacağı söylenmiş.

Tam Discord ve PlayStation Entegrasyonu Bu Yıl Geliyormuş

Raporda bahsedilene nazaran, şu anda test kademesine olan entegrasyon için sürecin çok olumlu gittiği söylenmiş ve 7.00 versiyonlu yazılım güncellemesi ile sağlanacakmış. Hatırlayacağınız üzere Temmuz ayı içerisinde yeni PlayStation 5 yazılım betası yayınlanmıştı ve önümüzdeki ay içerisinde de 6.00 versiyonlu bir güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

Entegrasyonun hayata geçirilmesi sonrasında ise, PlayStation 4 ve PlayStation 5 kullanıcılarının arkadaşları ile uygulama üzerinden bağlantıya geçmeleri sağlanabilecek. Ne var ki heyetimin Xbox tarafındaki üzere zahmetli olup olmayacağı da merak ediliyor.

Son olarak, halihazırda kısmi bir PlayStation entegrasyonunun olduğunu hatırlatmadan da geçmeyelim. Ne var ki şimdilik yalnızca durumunuz ve hangi oyunu oynadığınız görülebiliyor.

Başa dön tuşu