Fall Guys Oyuncu Sayısı Büyük Sıçrayış Yaşadı!

Ücretsiz modele geçiş sonrasında, Fall Guys oyuncu sayısı büyük sıçrayış yaşadı. Elde edilen muvaffakiyete sunucular bile dayanamadı. Ayrıntılar haberimizde.

Mediatonic tarafından geliştirilmiş olan Fall Guys, bildiğiniz üzere birinci günden PlayStation Plus aboneleri tarafından fiyatsız erişilebilir olmuştu. Epeyce kısa müddette tanınan olan sempatik Battle Royale oyunu, dönemlik yeni içerikler ile vakitle oyunculara daha fazla seçenek sunmuştu.

Ne var ki vakitle sunucu kaynaklı sorunların de tesiriyle, sonradan büyük bir popülarite yakalayan Among Us oyununun gerisinde kalmaya başlamıştı. Yeniden de oyuncuların renkli Fall Guys dünyasını büsbütün terk etmediklerini söyleyebiliriz.

Fall Guys Oyuncu Sayısı Geliştiriciyi Hayrete Düşürdü

Yakın bir vakit evvel yapılan duyurunun akabinde 21 Haziran 2022 tarihi prestijiyle fiyatsız modele geçiş yapan Fall Guys, sırf kırk sekiz saat içerisinde yirmi milyon oyuncu sayısına ulaştı. Ne var ki bu devasa boyuttaki muvaffakiyet, yeniden tanıdık sunucu sorununu de beraberinde getirdi. Evvelkine nazaran bu sefer Epic Çevrimiçi Hizmetler kelam konusu olduğu için ortaya çıkan sorunun kısa müddette tahlile kavuşturulacağına kuşku olmasa da, anlaşılan o ki ne Epic Games ne de Mediatonic böylesi bir muvaffakiyet ile müsabakayı beklemiyormuş.

Battle Royale oyunu şu anda PC (Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One ve Xbox Series üzerinden fiyatsız indirilebiliyor. Çapraz platform, çapraz parti ve çapraz etap kaydetme dayanağı sayesinde platform fark etmeksizin öteki oyuncular ile bir ortada oynayabiliyor ve sıfırdan başlamak durumunda kalmadan öbür bir platformdan devam edebiliyorsunuz. Ne var ki bir Epic Games hesabına gereksiniminiz olacak.

Son olarak, yirmi milyon oyuncu haberini kutlamanın erdemine, külliyen yeni bir Dönem Bileti oyuncuların beğenisine sunuldu. Şov Paracıkları ile satın alabiliyor olsanız da, geliştirici stüdyo oyunu oynayarak kademe kaydetme sisteminin ve bu yolla kazanacağınız Kudos isimli kredinin kaldırılmayacağını belirtti.

Başa dön tuşu