Death Stranding, Game Pass Yolcusu Olabilir

Death Stranding, Game Pass servisine gelecekmiş üzere görünüyor. Şimdilik ortada resmi bir açıklama olmasa da, yapılan bir paylaşım başları karıştırdı. Ayrıntılar haberimizde.

Sosyal medyayı yakından takip ediyorsanız, kimi duyuruların öncesinde imalı paylaşımların yapıldığına da denk geliyorsunuz demektir. Bunların bir yenisi, PC Game Pass Twitter hesabı üzerinden geldi. Hesabın profil resmi #NewProfilePic etiketi ve “kimi vakit âlâ bir görüntü resmi güzelimize gider” yorumu ile değiştirildi. Kısa bir müddet evvel de bunu fark eden naven0m isimli bir kullanıcı da bu fotoğrafın Death Stranding oyununa ilişkin olduğunu ortaya çıkarttı.

Death Stranding, Game Pass Servisine Eklenebilir

Tahminler, PC Game Pass hesabının bu değişimi keyfi olarak yapmadığı tarafında. Yani Kojima Productions tarafından geliştirilmiş olan oyununun yakın bir vakitte fiyatlı abonelik servisine geleceğinin birinci işaretini almış olabiliriz.

Bildiğiniz üzere Norman Reedus’un başrolünde olduğu oyun, 2019 yılının Kasım ayında PlayStation 4 için satışa sunulmuştu. 2020 yılı içerisinde de 505 Games yayıncılığında Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden PC kullanıcılarıyla da buluşmuştu.

Hatırlayacağınız üzere, vaktinde yayıncılığı Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanmış olmasına karşın Game Pass servisine gelen bir MLB The Show 22 örneği var. İrtibatlı olarak yapılan açıklamada ise kararın MLB tarafından verildiği ve Japon teknoloji devinin hiçbir rolü olmadığı söylenmişti. Death Stranding oyununun PC platformundaki yayıncısı da 505 Games olduğu için, bu noktadaki en son karar elbette İtalya menşeli şirket olacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından ortaya atılan ve Sony tarafının oyunların Game Pass servisine gelmemesi için ödeme yaptığı suçlamasından sonra, bakalım Kojima Productions bünyesinde geliştirilmiş olan Death Stranding oyunu ile ilgili gelişmenin sonucu ne olacak? Gelişmeleri merakla takipte olacağız.

Death Stranding Konusu

Hikayesi yakın gelecekte geçen oyun, Sam Porter Bridges (Norman Reedus) karakterinin etrafında dönüyor. Gizemli patlamaların dünyayı sarsması sonucunda Death Stranding ismi verilen bir dizi doğaüstü olaylar meydana geliyor. İzgesel yaratıkların tabiata musallat olmasıyla da gezegenimiz kitlesel bir yok oluşun eşiğine geliyor. Sam olarak sizin hedefiniz ise tahrip olmuş çorak arazi boyunca ilerleyerek insanlığı yaklaşmakta olan yok oluştan kurtarmak olacak.

Başa dön tuşu