Embark Studios Arc Raiders Oyununu Erteledi

Embark Studios Arc Raiders için erteleme kararı almış. Esasen bu yıl çıkacağı söylenen oyun, 2023 yılında çıkacaklar listesine ismini yazdırdı. Ayrıntılar haberimizde.

Eski DICE ve Frostbite motoru geliştiricilerinin oluşturduğu ve Üst Yönetici konumunda da yakından tanıdığımız Patrick Söderlund’un bulunduğu Embark Studios, halihazırda Arc Raiders üzerinde çalışıyor. Fiyatsız yayınlanacak olan kooperatif ve üçüncü kişi bakış açısından oynana oyun, geçtiğimiz yılın The Game Awards gösterisi sırasında duyurulmuştu.

Hikayeye nazaran Raiders takımının bir kesimi olacak ve erken ihtar sisteminin de yardımıyla, uzaydan gelen mekanize tehdide karşı hayatta kalabilmek için gayrete girişeceğiz. Oynanış tarafında, etraftaki geçmişten kalan harabeleri araştıracak, hem anlık taktiklere ve çevresel faktörlere hem de yanımızdaki silahlar ve teçhizatlarımıza başvurmak durumunda olacağız.

Embark Studios Arc Raiders Oyununu Bu yıl Çıkartmayacak

Resmi duyurusunda bu yıl içerisinde çıkması planlanan Arc Raiders, Marvel’s Midnight Suns sonrasında, oynamak için fazladan bir mühlet daha beklemek durumunda olacağımız oyunlardan bir tanesi daha oldu.

Bildiğiniz üzere, bu vakte kadar sizlerle paylaştığımız erteleme haberlerinde daima ‘daha âlâ bir tecrübenin sunulabilmesi için’ bu kararların alındığının söylendiğini aktarmıştık. PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Arc Raiders için de farklı bir durum kelam konusu değil.

2023 yılına ertelenmiş olan oyun için bu karar, bizlere sunulacak olan tecrübenin genişletilebilmesi ve potansiyelin bütünüyle kullanılabilmesi için alınmış. Ek mühlet boyunca da daha kapsamlı testler yapılacak ve yakın bir vakitte da Arc Raiders hakkında daha fazla ayrıntı paylaşılacakmış.

Yapılan bu paylaşımın ardından oyuncular tarafından yapılan geri dönüşlerde, ertelenme haberlerinden yorulan ve tam manasıyla hazır olmadan çıkış takviminin açıklanmaması istikametinde görüş bildiren oyuncular kadar olumlu geri dönüşler yapan oyuncular da bulunuyor.

Başa dön tuşu