Yeniden Yapım XIII, Büyük Güncelleme ile Geri Dönüş Yapacak

Microids tarafından yapılan duyuru ile yeniden yapım XIII için önümüzdeki ay büyük bir güncelleme yayınlanacak ve oyunun, yarattığı hayal kırıklığından sonra, olması gereken düzeye çıkartılacağının kelamı veriliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Oyun dünyasının kıymetli ve bedelli üretimlerinden olan XIII, Ubisoft’un Paris stüdyosu geliştiriciliğinde birinci kere 2003 yılında satışa sunulmuştu. Tam on yedi yıl sonrasında ise, bu kez Malta menşeli küçük bir stüdyo olan PlayMagic geliştiriciliğinde bir tekrar imal ile karşımıza çıkmıştı. 

Her ne kadar birinci duyurusu ile heyecan yaratmış olsa da, bahsi geçen takımın birinci projesi olan yine imal XIII tam manasıyla bir hayal kırıklığı olmuştu. Grafiksel bozulmalar ve garip yapay zeka davranışları dahil yığınla teknik kusur, oyuncuların ağır tenkitleri ile karşılaşılmasına yol açmıştı. Aslında şu an Steam mağazasına da baktığınız vakit, sekiz yüz yirmi kullanıcı incelemesinin yalnızca % 14 kadarının olumlu olduğu görülebiliyor. 

Aradan geçen iki yıllık mühletin akabinde, oyun büyük bir geri dönüşe hazırlanıyor. O denli ki, bu yılın başlarında bir duyuru yapan yayıncı pozisyonundaki Microids tarafında oyunun elden geçirilmesine karar verildiği ve oyunun da PlayMagic stüdyosundan alınıp Tower Five stüdyosuna teslim edildiği belirtilmişti.  

Yeniden Üretim XIII için PS5 Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Oyunun her noktasını geliştiren ve teknik manada da iyileştirmeler yapan yeni geliştirici, en nihayetinde yeni bir fragmanla da karşımıza çıktı. Şimdilik PlayStation 5 versiyonunu nasıl göründüğü hakkında fikir sahibi olabildiğimiz fragmana bakacak olursak, yaşanan büyük hayal kırıklığının akabinde, karşımıza beklediğimiz gibi bir tekrar üretim XIII’ün geleceğini söyleyebiliyoruz. Mesela artık 60 FPS akıcılığında oynanabilecek olmasının yanı sıra, yeni bir sanat idaresi, daha âlâ bir yapay zeka kelam konusu. 

Bu yeni versiyonun, oyuna halihazırda sahip olanlara 13 Eylül 2022 tarihinde yayınlanacak olan fiyatsız bir güncelleme ile ulaştırılacağı söyleniyor. Şayet güncellemeye güvenip de satın almayı isterseniz, PlayStation mağazasında 263 TL (Plus ile 219.50 TL), Steam mağazasında 61 TL ve Xbox mağazasında da on üç gün sonra bitecek olan indirim ile 70 TL’ye satıldığını söyleyelim. 

Başa dön tuşu