PlayStation’dan Detroit Become Human sürprizi!

PlayStation Plus üyelerine her ay verilen fiyatsız oyunlarda bu ay bir değişikliğe gidildi. Normalinde Temmuz ayının verilecek oyunları PES 2019 ve Horizon Chase Turbo olarak açıklanmıştı. Fakat kullanıcılardan gelen reaksiyonların akabinde Sony PlayStation değişiklik kararı aldı. 

PlayStation’dan Detroit Become Human sürprizi!

Temmuz 2019 ayı içerisinde kullanıcılar PES 2019 yerine Detroit: Become Human üretimini fiyatsız bir biçimde kütüphanelerine ekleyebilecekler. (Sürüm Dijital Delux Sürüm olduğu için Detroit’e ek olarak Heavy Rain imaline da fiyatsız olarak sahip olunabilecek.)

Temmuz ayı PS Plus aylık oyunlarında bir değişiklik gerçekleşti. pic.twitter.com/3Vyv3JgUZW

— PlayStation Türkiye (@PlayStationTR) 2 Temmuz 2019

Duyurulduğu andan itibaren kıssasıyla merak uyandıran Detroit: Become Human, insanların ve androidlerin birlikte yaşadığı, toplumsal bağların koptuğu ve kaosun hakim olduğu geleceğin Detroit’inde geçiyor. Yapılan seçimlerle senaryosu ve karakterlerin bahtının değiştiği oyun, birebir tarzdaki Heavy Rain ve Beyond gibi büyük beğeni toplayan oyunların yapımcısı Quantic Dream tarafından geliştirildi.

Detroit: Become Human’da kıssaları birbiriyle birleşen üç ana karakter bulunuyor. Bu üç ana karakterden biri programına karşı koyan ve yaratıldığı tesisten kaçan android Kara. Detroit’in canlı sokaklarını keşfe çıkan Kara, etrafındaki ve içindeki dünyanın eşitsizlikleriyle karşılaşırken bahtını sonuna kadar denemek zorunda kalıyor.

Connor ise itidalli, işini bilen ve analitik düşünen bir polis müfettişi. Eşsiz içgörüsü ve yetenekleriyle Connor, programını bozarak sahiplerini terk eden yahut kabahat işleyen ve “Aykırılar” olarak tanımlanan androidlerin peşine düşüyor.

Programından kurtulmayı başaran bir diğer “Aykırı” ise android Markus. Efendisinden kurtulup dışlanmışlardan oluşan bir yeraltı kümesine katıldıktan sonra Markus, Detroit’in android nüfusunun kurtulması için bu kümenin başkanı oluyor.

Fakat insanlara güçlü bir ileti göndermek için barış yanlısı bir yolu mu seçecek yoksa şiddeti mi tercih edecek? Bunu da oyuncunun tercihleri belirleyecek.

Oyunda alınan her karar, bazen küçük bazen de çok büyük sonuçlara sebep olacak halde öyküye taraf veriyor. Yaşanan bir durumda alınan berbat bir karar öteki birinin hayatına mâl olabiliyor. Alınan her kararda uyanık olmaya ve güzel düşünmeye sevk eden oyun, sürükleyici bir senaryoya sahip.

Teknolojioku olarak oyunun hem yazılı ve görüntülü incelemesini siz takipçilerimiz ile vaktinde paylaşmıştık. Şayet gözden kaçırdıysanız aşağıda yer alan ilgili haberden ve üstteki oynatıcıdan incelemelerimize ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu