Monster Notebook’un Uluslararası Pazar Markası Tulpar Oldu

2000 yılı içerisinde kurulmuş olan dizüstü bilgisayar ve oyuncu ekipmanları üreticisi, global çapta bir Türk teknoloji olma yolunda ilerliyor. Birinci Avrupa mağazasını Berlin kentinde açmış olan Monster Notebook’un milletlerarası pazar markası Tulpar oldu. Ayrıntılar haberimizde.

Monster Notebook’un Milletlerarası Pazar Markası Değişti

“Türkiye’den çıkan bir dünya markası” olma gayesiyle yurt dışına açılan Monster Notebook, 2020’nin Eylül ayında başlattığı Avrupa operasyonlarına sürat verdi. Yüksek performanslı donanım konfigürasyonlarını şartsız kullanıcı memnuniyeti prensibiyle teknoloji tutkunlarına ulaştıran şirket, güçlü teknik servis hizmetleri ve sıra dışı satış sonrası takviye uygulamaları ile yabancı rakiplerinden ayrışarak pazardaki bilinirliğini her geçen gün artırıyor. Teknoloji ve oyun ekosistemine katkı sunan projeleriyle de dikkatleri üzerine çeken şirket, Türkiye’de oyun bilgisayarı kategorisinde elde ettiği muvaffakiyetleri öncelikle Almanya pazarında olmak üzere Dünya geneline taşımayı hedefliyor.

Globalleşme stratejisi kapsamında yurt dışındaki markasını yenileme kararı alan şirket, yurt dışı operasyonlarında mitolojik uçan at Tulpar’dan ilhamla yaratılan Tulpar markası ile faaliyet gösterecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz, “Monster Notebook olarak, her geçen sene daha da gelişen dijital oyun dünyasında her düzeyden oyuncunun en düzgün oyun tecrübesini yaşayabilmesi için son teknoloji donanım konfigürasyonlarını geliştiriyor, kullanıcılarımıza yeni jenerasyon bir tecrübe vadediyoruz. Türkiye pazarındaki liderliğimizi yurt dışındaki operasyonlarımızda da elde etmek için yürüttüğümüz çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Küreselleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan bu türlü yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz.

Bu değişikliğe giderken emelimiz, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı milletlerarası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan öteki markalardan ayrıştırmak oldu. Bildiğiniz üzere ‘Monster’ üniversal bir isim, canavar manasına geliyor. Milletlerarası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli kesimlerde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve şimdi tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor. Müşteri tecrübesine büyük kıymet veren bir marka olarak mümkün karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik. Amiral gemisi eserimiz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu vakte kadarki küresel bağlantılarımızda de Tulpar markasının öteki markalarımıza nazaran daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği evvelden yaparak küresel açılımımıza sürat vermek istedik. Küreselleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak” dedi.

Başa dön tuşu