Ghostwire: Tokyo, Xbox’a Mart’ta Geliyormuş

Ghostwire: Tokyo, 2022 yılının Mart ayında PC ve konsol tarafında bir yıllığına PlayStation 5 için özel çıkmıştı. Görünüşe nazaran Xbox Series için çıkış vakti netleşti. Ayrıntılar haberimizde.

Tango Gameworks tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından da yayınlanan oyun, isminden da anlayacağınız üzere bizi Tokyo’ya götürüyor. Visitors ismi verilen dünya dışı ruhların kenti istilası altında olan kentte, Doğaüstü güçlere sahip olan Akito olarak biz ise, bu ruhlar ile uğraş eder iken, yaşanan bu tuhaf olayların gerisindeki gizemi ortaya çıkartabilecek olan Hannaya maskesi giyen bir küme ile karşı karşıya geliyoruz.

Sony Interactive Entertainment ile Bethesda Softworks ortasındaki muahede daha evvel yapıldığı için, 2020 yılındaki ZeniMax Media satın alımından etkilenmemişti. Yani Ghostwire: Tokyo için Xbox Series kullanıcılarının bekleyişi devam ediyor.

Ghostwire: Tokyo, Xbox Series’e Mart Ayında Çıkacakmış

Bugün bir Reddit kullanıcısının yaptığı paylaşıma nazaran, çatı şirketi, oyunu Xbox Series konsollarına yeni bir içerik ile Mart ayında getirmeyi planlıyormuş. Elbette birinci günden Game Pass servisine de eklenecektir. Bununla birlikte bahsi geçen içeriğin birebir gün PlayStation 5 kullanıcılarına da sunulacağı söylenmiş.

Amerika menşeli yayıncı, bir mühlet evvel Londra kentindeki yeni milletlerarası yayıncılık merkezinde Tango Gameworks oyununun Xbox Series versiyonlarının reklamı ile süslemeye başlamıştı. O denli ki, görselde PC ve PlayStation 5 konsollarının yanı sıra Xbox Series S ve X ayrıntısı da görülebiliyor.

Başa dön tuşu