Diablo Immortal İndirme Sayısı Rekoru Kırıyor

Diablo Immortal, son devrin en tartışmalı oyunlarından birisi olmaya devam ediyor. Bunun en önemli sebebi elbette oyun içi satın alımlar. Ne var ki, tıpkı vakitte oyuncuların ağır ilgisini görmeye de tam gaz devam ediyor. Bu bağlamda, Diablo Immortal indirme sayısı sürat kesmeden artmaya devam ediyor. 

2018 yılında duyurulmuş ve Haziran ayının başlarında Android ve iOS için yayınlanmış olan oyun, eş vakitli olarak da PC platformunda bir beta testi başlamıştı. Şu an için PC platformunda son versiyonunun ne vakit oyuncular ile buluşacağı belirli değil. 

Diablo Immortal İndirme Sayısı Ne Kadar Oldu?

İlk günden bu yana ağır bir ilgiye maruz kalan Diablo Immortal, Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile yirmi milyon indirme barajını geçmiş. Hatta birebir paylaşımda, oyuna giriş yapan oyuncuların Legendary Crest, altın ve daha fazlasını kazanabileceği de söylenmiş. 

Mobilegamer.biz sitesinin sunduğu datalara nazaran, Diablo: Immortal birinci haftasında 6.85 milyon defa indirilmiş. Birinci ayını doldurduğunda ise bu sayı 10.35 milyon olmuş ve elde edilen çıkar ise yaklaşık 49 milyon dolar düzeyine yükselmişti. 

Genel performansa bakacak olursak, Blizzard Entertainment cephesinde hem indirme sayısı hem de elde edilen kâr açısından ağızlar ile kulakların teması da kesilmeden daha uzun bir müddet devam edecektir. 

Öte yandan, oyunun Çin’deki çıkışı son anda ertelenmişti. Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, NetEase Diablo: Immortal ulusal servisini 25 Temmuz 2022 tarihinde faaliyete geçirecek. Geliştirici takımın bir dizi optimizasyon ayarlaması, geniş yelpazede model ekipmanı dayanağı ve daha birçok şey için çalışma yaptığı söyleniyor. 

Diablo Immortal Hakkında

Diablo Immortal, ortalarından seçim yapabileceğiniz Barbarian, Crusader, Demon Hunter, Monk, Necromencer ve Wizard olmak üzere altı farklı sınıf içerecek. Deckard Cain dahil tanıdık karakterleri de görebileceğimiz öyküsü Diablo II ve Diablo III ortasında geçecek olan oyunda, hem sekiz farklı bölgeye hem de Westmarch kentine gerçek seyahat yapacağız. Gayemiz ise yozlaşmış Dünyataşı kesimlerini, berbat planları uğruna kullanmak isteyen cehennem ordularından evvel toplamak olacak.

Oyunda topluluk tabanlı PvP sisteminin yanı sıra seri için yeni bir toplumsal tecrübe de sunulacak. Öbür oyuncular ile devasa bir dünyayı paylaşacak, sekiz oyuncuya kadar Warband kurabilecek ve sonrasında da küme meydan okumalarının üstesinden gelmeye çalışabileceksiniz. Buna ek olarak, yüz elli oyuncuya kadar takviye sunan klanlara katılabilecek ve klan başarımları kazanabileceksiniz.

Cycle of Strife ise oyuncuları, sunucudaki en üst düzey oyuncunu Immortals başkanı olabilmek için Eternal Crown kazanabilecekleri bir uğraşın içine sokacak. Önder olmanız durumunda ise, teğe karşı otuz üzere bir dizi modlar kapsamında saltanatınızı müdafaaya çalışacağınız diğer bir zorluklar silsilesi sizi bekleyecek.

Başa dön tuşu