Call of Duty Warzone Solos yayınlandı!

Activision ve Infinity Ward işbirliğiyle geliştirilen F2P şeklindeki Call of Duty Warzone geçtiğimiz hafta kullanıcıların tecrübesine sunulmuştu. Koronavirüs yasakları nedeniyle pek çok kişinin meskeninde geçirdiği şu günlerde ilaç üzere gelen oyun çok kısa bir mühlet içerisinde 15 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

Oyunun bu kadar çok talep görmesi Activision ve Infinity Ward’ın da yüzünü güldürdü. Bu bağlamda oyun severlerden gelen talepleri göz önüne alan geliştirici grup oyuna Solos isminde yeni bir mod ekledi.

Call of Duty Warzone Solos yayınlandı!

Call of Duty Warzone Solos temel olarak battle royale dinamiklerine dayanıyor. Bu moddaki en kıymetli fark ise oyuncuların büsbütün yalnız başlarına savaşıyor olmaları. Yani haritadaki 149 oyuncuya karşı tek başınıza hayatta kalmaya çalışacaksınız.

Bu ortada bilmeyenler için hatırlatalım. Oyunda çapraz platform dayanağı de bulunuyor. Yani PS4, Xbox One ve PC oyuncuları birebir harita üzerinden kozlarını paylaşıyorlar.

Burada konsol tarafındaki oyuncuların avantajsız olduğunu söylemek yanlış olmaz. Zira gamepad ile aim almak, mouse ile aim almaktan çok daha sıkıntı. Münasebetiyle imkanınız varsa Call of Duty Warzone’u PC üzerinden deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Zira konsol tarafında karşınıza gelen PC oyuncularına karşı çok fazla bahtınız olmayabilir.

Başa dön tuşu