Dead Space Remake’in İlk 18 Dakikası Gösterildi

Yeni yılın birinci büyük bombası ile buluşmaya hakikat ilerliyoruz. Özgününe büyük ölçüde sadık kalınarak geliştirilen Dead Space Remake’in PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkış tarihi 27 Ocak 2023 belirlenmişti. Youtube kanalı üzerinden yeni görüntü ile tekrar üretimin açılış kısmını gösterdi.

Dead Space Remake’in Yeni Görüntüsünü Kaçırmayın

IGN First programı kapsamında yayınlanan ve PC üzerinde 4K 60 FPS olarak kaydedilmiş olan görüntüde, mürettebatın USG Ishimura gemisine ulaştıkları sürece tanıklık ediyoruz. Oldukça badirelerin atlatıldığı bu seyahatten sonra, elbette Necromorph yaratıkları tarafından katledildikleri sahneyi görebilmek de mümkün oluyor. Görüntüde elbette Gunner Wright tarafından seslendirilen Isaac Clarke’ın da sesini duyabiliyoruz da.

Bunların dışında, yeni ışıklandırmayı, ayrıntılı kaplamaları ve vahşet dolu savaşı görebiliyoruz. Aşina olduğumuz atmosferin korunmuş ve artık çok daha yeterli görünüyor olması heyecanlandırmıyor değil.

Bizleri bir kere daha USG Ishimura gemisine götürecek olan yine imal Dead Space, Frostbite motorunun da gücü ile özgününe nazaran gerçeğe çok daha yakın, bu bağlamda da çok daha karanlık ve çok daha ürkütücü görünecek. Dahası ise kesilen birtakım içeriklerin, ikinci ve üçüncü oyuna ilişkin birtakım mekaniklerin ve animasyonların da aktarılması ile gelişmiş bir tecrübe yaşatacak. Elbette bunu bizim de yaşayabilmemiz için en az 1000 TL vermemiz gerekecek.

Dead Space Remake Konusu

Hikaye olarak USG Ishimura gemisinde geçen Dead Space oyununda, sıradan bir mühendis olan Isaac Clarke rolünü üstleniyoruz. Vazifemiz, mürettebatı Necromorph ismi verilen bir yaratık tipi tarafından katledilmiş ve enfeksiyona uğramış olan devasa bir gemiyi tamir etmek. Ne var ki karakterimizin ortağı Nicole kayıptır. Biz ise Isaac olarak, araçlarımız ve mühendislik yeteneklerimiz ile tamirat işini yapmaya koyulacağız. Alışılmış ki bir yandan akıl sıhhatimizi müdafaaya, bir yandan hayatta kalmaya ve bir yandan da USG Ishimura gemisinin de gizemini çözmeye çalışacağız.

Başa dön tuşu