eFootball 2023 Çıkışını Gerçekleştirdi!

Geçtiğimiz haftalarda toplumsal medya hesapları üzerinden bir duyuru yapmış olan Konami, eFootball 2023 oyununun resmi olarak çıkış yaptığını müjdeledi. Verilen ayrıntıların tamamı haberimizde sizi bekliyor.

Japon oyun devi tarafından verilen bilgilere nazaran yeni oyun, yeni bir dönem, orijinal özellikler, güncellenen kadrolar, İtalyan futbol devleri AC Milan ve FC Internazionale Milano ve Bruno Fernandes ve Trent Alexander-Arnold olmak üzere iki yeni elçi ile başladı. Yapılan açıklamanın ayrıntıları şöyle;

eFootball 2023, Bütün Platformlarda Çıktı!

Konami Digital Entertainment B.V. bugün prestijiyle eFootball 2023’ün hem konsol hem de taşınabilir sürümlerinin çıktığını duyurdu. Oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Xbox One, Windows10 takviyeli masaüstü bilgisayarlar ve Steam üzerinden oynanabilecek.

eFootball, beraberinde yaz periyodundan güncellenmiş oyuncu bilgilerini ve transferlerini de getirerek ikinci yılına giriyor. ‘Oynaması ücretsiz’ modeliyle KONAMI, ortak ve lisanslı kulüplerin birçoklarının güncellenmiş takımları ve stadyumları başta olmak üzere futbol simülasyon oyunlarındaki en son gelişmeleri oyunseverlerle buluşturmak için sıkı bir çalışma içerisinde.

Yeni Partnerlikler

eFootball 2023, iki eski partner kulübün, İtalya’nın mahallî lig şampiyonu AC Milan ve kupa şampiyonu FC Internazionale’nın dönüşüyle şenleniyor. Bu, kulüplerin tam takımları, formaları ve paylaştıkları ortak ikonik stadyum San Siro, oyunda yerlerini alacak.

Gerçekleştirilen çok özel lisans muahedesi sayesinde Liga BBVA MX, eFootball 2023’e geliyor! 18 Meksika kulübünün tamamı, oyuncuların birebir kopyaları ve tarihi Estadio Azteca stadyumu böylelikle oyunseverlerin beğenisine sunuluyor.

Ancak KONAMI’nin eklediği yalnızca kulüpler değil. İngiliz memleketler arası sağ bek Trent Alexander-Arnold ve Portekizli orta saha oyuncusu Bruno Fernandes, ortalarında Lionel Messi, Neymar Jr. ve Takefusa Kubo’nun da bulunduğu üst seviye Elçiler (Player Ambassador) listesine katılıyor.

Yeni Kart Tipleri

eFootball’un en yeni sürümü, oyunun tanınan oyun modu “Dream Team” için iki yeni kart tipini beraberinde getiriyor: “Epic” ve “Highlight”.

‘Epic’ – Destansı kartlar, futbol tarihinin kıymetli oyuncularına odaklanacak ve onların en parlak periyotlarına hürmet duruşu niteliğinde olacak.

‘Highlight’ – Öne çıkan kartlar, mevcut döneme odaklanacak ve 2022/23 döneminde dünya futbolunu alevlendiren mevcut oyuncuları seçecek.

Yeni Kulüp Paketleri

İtalyan devleri AC Milan ve FC Internazionale Milano’nun yanı sıra Meksika grubu ‘Club America’nın da eklenmesiyle, eFootball™ 2023, kullanıcıların tek seferde Dream Team takımlarına tüm grubu eklemelerine imkan tanıyan Kulüp Paketleriyle geliyor.

‘Deneme Maçları’ kulüplerinin sayısında değerli artış

Daha evvel eFootball™ serisinde kullanıcılar, ‘Deneme Maçları’nda çevrimdışı oynarken dokuz ortak kulüpten birini seçme imkanına sahipti. eFootball™ 2023, bu sayıyı 26’ya çıkarırken AC Milan, FC Internazionale Milano, AS Roma, S.S.C. Napoli, Club America ve Santos F.C. üzere efsane kulüpleri oyun moduna katıyor.

Başa dön tuşu