CS2’de NVIDIA’nın Gecikme Azaltma Teknolojisi Yer Alacak

Counter-Strike 2’nin NVIDIA’nın gecikmeyi azaltan teknolojisi Reflex’e sahip olacağı aktarıldı. Hangi ekran kartlarında bu desteğin yer alacağı da açıklandı.

Oyunseverlerin uzun süredir beklediği Counter-Strike 2, geçtiğimiz haftalarda nihayet duyuruldu. Birçok iyileştirmeyle gelecek oyunun, CS:GO’ya ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacağı ifade edilmişti. Öte yandan sınırlı test süreci şimdiden başlayan oyunun duyurulması, CS:GO’da oyuncu ve kasa açma rekorlarının kırılmasını sağlamıştı.

Counter-Strike 2 için büyük bekleyiş devam ederken şimdi de oyuncuları sevindirecek bir haber geldi. Oyunda, Geforce GPU’ya sahip oyunculara avantaj sağlayabilecek NVIDIA’nın gecikme azaltma teknolojisi olan Reflex desteğini göreceğimiz açıklandı.

GeFore GTX 900 serisi ve üstüne sahip herkes Reflex’ten yararlanabilecek

NVIDIA, açıklamalarında teknolojiden yararlanmak için en yeni ekran kartlarına da ihtiyaç olmayacağını belirtirken eski GPU’lar üzerindeki etkisinin büyük olacağını ekledi. Şirkete göre GeForce GTX 900 serisi ve üstüne sahip herkes Reflex’i kullanabilecek. Ayrıca, Reflex’in sistem gecikmesinin %35’e kadar düşürebildiği de söyleniyor.

Teknoloji devi, gecikme konusundaki iyileştirmeleri göstermek için bir görüntü de paylaştı. Intel Core i9-12900K ile donatılmış 1440p’de çalışan ve GTX 1060’a sahip cihazda gecikmenin 26 ms’den 17 ms’ye düştüğünü görüyoruz. Ekran kartı RTX 3060 ile değiştirildiğinde ise 16 ms’den 11 ms’ye düştüğü görülebiliyor.

Counter-Strike 2’nin Duyurulmasının Ardından CS:GO Kasa Açılışlarında Rekor Kırıldı

Bunların dışında görsel, NVIDIA’nın henüz duyurulmayan RTX 4070 GPU’sunu da içeriyor. Bu ekran kartında ise gecikmenin 10 ms’den 8 ms’ye düştüğünü görebiliriz. Tüm bu oranlar, gecikmenin, özellikle de eski ekran kartlarında, önemli oranda azaltılabildiğini ortaya koyuyor. Reflex’in fareye tıklama ile ekranda yaptığınız eylemi görmeniz arasındaki süreyi azaltmayı ve daha hızlı yanıt almayı sağlamayı amaçladığını ekleyelim. Bu, CS gibi rekabetçi nişancı oyunlarda büyük önem taşıyor.

Bekleyenlerini her geçen gün daha da heyecanlandıran özelliklerle birlikte geleceğe benzeyen Counter-Strike 2, yaz aylarında çıkış yapacak.

Counter-Strike 2’de bizi başka nelerin beklediğini merak ediyorsanız:

Counter Strike 2 Geliyor: İşte CS:GO’ya Göre Farkları, Tahmini Sistem Gereksinimleri ve Dahası…

Counter Strike 2 ile Gelen ve Oynayış Şeklinizi Derinden Etkileyecek Yenilikler

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/4/6/23672408/counter-strike-2-nvidia-reflex-feature

Başa dön tuşu