Dead Space Remake Oynanış Gösterimi Yapılacak

Önümüzdeki hafta, uzun vakittir beklediğimiz Dead Space Remake oynanış gösterimi yapılacak. Bu vesileyle, tekrar üretimin oynanış mekaniklerini detaylı bir halde görme imkanımız olacak. Ayrıntılar haberimizde.

Bir müddettir yeni bir haber alamamış olduğumuz Dead Space Remake, bu hafta prestijiyle geri döndü. God of War (2018) oyununun kamera sisteminin yine üretimde da kullanılacağı ve ölmediğimiz takdirde rastgele bir yükleme ekranının olmayacağı söylenmiş olup, Xbox mağazası üzerinden yeni imgeler yayınlanmıştı.

Oyunun çıkış vakti yaklaşmaya devam eder iken, resmi Dead Space hesabı üzerinden ‘MAKE US WHOLE’ (BİZİ BÜTÜNLEŞTİR) yorumu ile enteresan paylaşımlarda bulunmuştu. Bunun yanı sıra, resmi Electronic Arts sitesinde ‘Inside Dead Space’ ismiyle yeni bir sayfanın açılması da dikkatlerden kaçmadığını söyleyelim.

Dead Space Remake Oynanış Gösterimi Geliyor

Geliştirici stüdyonun ve yayıncının bir şeylerin işaretlerini verdiği bariz bir formda ortada iken, işin peşine düşen hayranlar ise ortadaki bu gizemi çözmeyi başardılar. TheSmartAlec1 isimli Twitter kullanıcısı, yaptığı paylaşım ile resmi Dead Space hesabı tarafından kesim modül sunulan ipuçlarını bir ortaya getirmiş ve esasen QR kod olduğunu sonucuna varmış. Bu kod taratıldığında, kısa oynanış kesitlerden oluşan ve 4 Ekim 2022 Salı günü birinci oynanış gösteriminin yapılacağını teyit eden diğer bir tarifi gün yüzüne çıkmış.

https://twitter.com/_TheSmartAlec1/status/1575960797750382592

Bildiğiniz üzere bu vakte kadar gerçekleştirilen canlı yayınlar ile sanat ve ses dizaynlarına ait bilgiler verilmişti. Bu esnada elbette oynanışa dair kısa kısa gösterimler de yapılmış olsa da, tam manasıyla bir şey görebilmek mümkün olmamıştı. Çözülen QR kod ile ortaya çıkan yeni fragman, beklediğimiz günün yakında geleceğinin muştusunu vermiş oldu.

Dead Space Konusu

Hikaye olarak USG Ishimura gemisinde geçecek olan Dead Space Remake, sıradan bir mühendis olan Isaac Clarke rolünü üstleniyoruz. Misyonumuz, mürettebatı Necromorph ismi verilen bir yaratık tipi tarafından katledilmiş ve enfeksiyona uğramış olan devasa bir gemiyi tamir etmek. Ne var ki karakterimizin ortağı Nicole kayıptır. Biz ise Isaac olarak, araçlarımız ve mühendislik yeteneklerimiz ile tamirat işini yapmaya koyulacağız. Olağan ki bir yandan akıl sıhhatimizi müdafaaya, bir yandan hayatta kalmaya ve bir yandan da USG Ishimura gemisinin de gizemini çözmeye çalışacağız.

Başa dön tuşu