Dead Space Remake, GoW’un Kamera Mekaniğini Kullanacak

Dead Space Remake ile ilgili yeni ayrıntılar gelmeye devam ediyor. Electronic Arts sayfası üzerinden paylaşılan bir gönderile bakılırsa, God of War (2018) oyunundaki meşhur bir mekanik ile bu oyunda da karşılaşacağız. Ayrıyeten değişik yeni ayrıntılar da kelam konusu. Görünüşe nazaran, önümüzdeki yıla bomba üzere bir başlangıç yapacağız.

EA Play Live 2021 sırasında duyurulmuş olan tekrar üretim Dead Space, EA Motive Studio tarafından PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriliyor. Esasen bu yılın Aralık ayında çıkması planlanmış olsa da, sonradan 27 Ocak 2023 tarihine ertelenmişti.

Duyurusundan bu yana yapılan canlı yayınlarla, 2008 yılında çıkan özgün oyunun görsel açıdan ne kadar geliştirdiğini ve oyun içi sahnelerin, araçların, ortamların ve daha fazlasının günümüzün teknolojisini kullanan sistemler görsel şölen yaşatacak kadar ayrıntılı bir düzeye nasıl çıkartıldığını görme fırsatımız olmuştu.

Dead Space Remake için İlgi Cazip Ayrıntılar Ortaya Çıktı

Yeniden imal Dead Space için çıkış vakti yaklaştıkça, geliştirici stüdyo da oyun ile ilgili tanıtımlarına devam ediyor. Amerika menşeli yayıncının resmi sayfası üzerinden paylaşılan yeni bir gönderiye bakılırsa, 2018 yılında God of War için hazırlanmış olan One-Shot ismi verilen kamera mekaniğinin bu oyunda da kullanılacağı söylendi. Kıdemli Üretici Philippe Ducharme, bütün sinematikleri tek bir kamera çekiminden göreceğimizi ve ölmediğimiz takdirde rastgele bir yükleme ekranının olmayacağını söylüyor.

Ducharme, Ishimura gemisinin içinin bütünüyle birbiriyle temaslı olduğunu ve A noktasından Z noktasına kadar yürüyerek gidebileceğimizi de belirtti. Bütün gemiyi gezebilecek ve daha evvelce tamamladığımız yerleri yine ziyaret edebileceğimizi ve almayı unuttuğumuz şeyleri alabileceğimizi de kelamlarına ekledi.

Bir öteki dikkate paha ayrıntı ise, Dead Space Remake oyunundaki kıssada ikinci, üçüncü ve hatta çizgi romanlardan da esintiler göreceğimiz. Kıdemli Üretici Philippe Ducharme, temele bağlı kalınarak tecrübenin geliştirileceğini teyit etti.

Son olarak, Xbox mağazası üzerinden yeni ekran imgeleri de yayınlandı. Farklı yerleri görme fırsatımızın olduğu manzaralara, aşağıdan göz atabilirsiniz.

Dead Space Konusu

Hikaye olarak USG Ishimura gemisinde geçecek olan Dead Space Remake, sıradan bir mühendis olan Isaac Clarke rolünü üstleniyoruz. Misyonumuz, mürettebatı Necromorph ismi verilen bir yaratık çeşidi tarafından katledilmiş ve enfeksiyona uğramış olan devasa bir gemiyi tamir etmek. Ne var ki karakterimizin ortağı Nicole kayıptır. Biz ise Isaac olarak, araçlarımız ve mühendislik yeteneklerimiz ile tamirat işini yapmaya koyulacağız. Olağan ki bir yandan akıl sıhhatimizi müdafaaya, bir yandan hayatta kalmaya ve bir yandan da USG Ishimura gemisinin de gizemini çözmeye çalışacağız.

Başa dön tuşu