Dead Space Remake Çıkış Fragmanı

Yeniden imal Dead Space, 27 Ocak 2023 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak. Yani önümüzde iki hafta kadar daha bir mühlet var, fakat geçtiğimiz aylarda geliştirilme süreci tamamlanan Dead Space Remake çıkış fragmanı ile karşımızda.

Dead Space Remake Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Oyunun resmi sayfası üzerinden yayınlanan ve öykünün yazımına ve gerisindeki sürece değinilen bir makale ile yayınlanan fragmanın, iki dakikaya yakın bir uzunluğu var. Hem yeni hem de eski manzaraların yer aldığı Türkçe meali ile ‘İnsanlık Burada Bitiyor’ isimli fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz.

Makale kısmında ise, Dead Space Remake oyunundaki öyküyü ikinci ve üçüncü oyunla da bağdaşabilmesi için birtakım ögelerin ve eski modüllerin eklenme ve çıkartılma sürecine değinilmiş. Ayrıyeten karakterlerin de gelişimleri anlatılmış. Mesela Nicole (karakterimizin sevgilisi) ve Dr. Challus Mercer artık derinliği olan karakterler olacakmış. Ayrıyeten Elizabeth ve Jacob Cross çifti de daha fazla görünecekmiş.

Tüm bunların da oyuncuların karakterler ile daha güçlü bir bağ kurmasını sağlamak için yapıldığı söylenmiş Electronic Arts tarafından. Kimilerinin ise yan misyonlarda keşfedilebilecek olup, USG Ishimura gemisinin cehenneme inişi biraz daha fazla gösterilecekmiş.

Kıdemli Oyun Muharriri Jo Berry, kıssa anlatımında büyük oranda orjinal oyundakine sadık kalınacağını lakin tekrar üretimde kimi şeylerin farklı olabileceğini ve karakterler ile ilgili değişikliklerin de öyküye yayılacağını söylüyor.

Son olarak, Berry birebir vakitte Dead Space Remake oyununda New Game+ modunun da olacağı onayladı. Her ne kadar pek bir ayrıntı verilmemiş olsa da, genel işleyişi az çok varsayım edebilmek o kadar da sıkıntı olmasa gerek.

Başa dön tuşu